Проєкт “Безпечне майбутнє”: у Франківську вуличні камери стежитимуть за злочинцями. ФОТО

Сьогодні в Івано-Франківську відбулась презентація проєкту “Безпечне майбутнє” в рамках Спільної операційної програми Румунія-Україна 2014-2020.

На ній були присутні міський голова Руслан Марцінків і начальник управління інвестиційної політики Ігор Попадюк, пише Ратуша.

За словами Ігоря Попадюка, робота над проєктом розпочалась ще у 2016 році.

Ми подалися на проєкт “Польща-Україна” і успішно його програли. Потім ще раз – на програму “Україна-Румунія” у 2017 році. Прошли три етапи відбору і 6 серпня отримали лист, що ми перемогли в даному проєкті. Тепер готуємось до підписання грантової угоди. До кінця осені вона буде підписана і розпочнеться процес фінансування, – розповідає Ігор Попадюк.

Метою проєкту є побудова чотирьох Дата-центрів у кожному з міст-партнерів: Івано-Франківськ, Солотвино, Бая-Маре та Сігет.

У Івано-Франківську Дата-центр буде знаходитись у комунальному приміщенні на стадіоні “Рух”.

По місту розмістять п’ять відеокамер. З їхньою допомогою будуть виявляти небезпечні ситуації для життя, здоров’я людини, встановлювати осіб, номерних знаків автомобілів, боротимуться з нелегальною міграцією, незаконним ввезенням, вивезенням товарів тощо.

Роботу над “розумним містом” розпочали давніше, але протягом останнім років хотілось, щоб ми виграли потужний гранд, бо коштів завжди не вистачає. Наступні 5 років – це час, коли ми будемо розвивати на базі цього проєкту цифрові технології і побудуємо смарт-сіті так, як будують його в інших містах та Європейському союзі, – запевнив очільник міста Руслан Марцінків.

На реалізацію проєкту виділили 1,3 мільйони євро. На Івано-Франківськ – 569 тисяч євро.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм