У Франківську починають прокладати нову тролейбусну лінію: сьогодні встановлять перші чотири опори

Відсьогодні, 12 березня, в Івано-Франківську починають прокладати нову тролейбусну лінію, яка з’єднає вулицю Галицьку та Мазепи (АС №3).

Нова лінія пролягатиме через об’єднані Бульвари і, як повідомив директор КП “Електроавтотранс” Віталій Голутяк кореспондентці Ратуші, сьогодні планують встановити вже перші чотири опори.

За його словами, контракт на роботи підписали ще в жовтні минулого року.

Ми рухаємося поетапно. У нашого підрядника є 17 місяців, щоб виконати цей проєкт. Зимою ми оплатили аванс і від моменту цієї оплати починається 17 місяців на виконання робіт. Аванс ми заплатили 4 січня, тому до 4 липня 2022 року наш підрядник повинен виконати проєкт. Січень-лютий вони працювали над робочою документацією та узгоджували всі моменти, які стосуються роботи. І зараз починають ставити опори, – зазначив він.

ДО ТЕМИ: За минулий рік “Електроавтотранс” не виконав понад три тисячі рейсів

Зазначив, що паралельно підрядники виготовляють тягову підстанцію, потужністю 3250 кВт, яка складатиметься з двох окремих модулів. Всього мають поставити 275 опор: 257 бетонних і 18 металевих. Загальна довжина лінії в один бік складатиме 3,5 км.

Сьогодні перші опори починають ставити в районі автостації №3. Коли конкретно розпочнуть, ще не відомо, оскільки це технологія: викопати яму, замовити бетономішалку, дочекатися, коли приїде бетон, кран, привезуть опору, поставлять її, вирівняють. Тому сьогодні планують поставити лише 4 опори, але загалом коли наростимо темп, то мали б ставити 8 в день, – розповів Голутяк.

ДОВІДКА: Переможцем тендеру на будівництво тролейбусної лінії та нової тягової підстанції в межах проєкту “Оновлення тролейбусного парку міста Івано-Франківська” стало ТзОВ «Плутон» із Запоріжжя. Проєкт реалізовуватимуть за кредитні кошти ЄБРР.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм