У Франківську в районі СТЕКУ побудують нову електростацію

Біо-ТЕЦ — це одночасне виробництво двох видів енергії з біопалива.
Біо-ТЕЦ — це одночасне виробництво двох видів енергії з біопалива.

В Івано-Франківську планують побудувати Біо-ТЕЦ.

Про це під час традиційного прямого ефіру повідомив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, пише Ратуша.

ДОВІДКА: Біо-ТЕЦ — це одночасне виробництво двох видів енергії з біопалива. Основний напрям — виробництво саме теплової енергії та заміна передусім ТЕЦ, які виробляють її з природного газу. Це дозволяє зменшити викиди вуглекислого газу в атмосферу та збільшити енергонезалежність.

Ми сьогодні зустрічалися з литовськими інвесторами, які розглядають варіант Франківська щодо будівництва Біо-ТЕЦУ. Ми говорили саме про мікрорайон СТЕКУ, що є проблемним останні роки для міста Івано-Франківська, – розповів очільник міста.

ДО ТЕМИ: Франківські винахідники створили мобільну станцію для оцінки якості повітря. ФОТО

Нагадаємо, ще у 2017 році Марцінків розповів, що СТЕК не може забезпечити нормальний режим роботи. У нього постійно проблеми з входженням в опалювальний сезон. Планував з наступного року перевести споживачів на обслуговування в міське комунальне підприємство.

3 серпня 2018 року мер заявив, що міська влада активно працює над тим, щоб перевести мікрорайон, який обслуговує СТЕК, на баланс міста. В перспективі було за 2 роки переключити споживачів на обслуговування комунального підприємства «Теплокомуненерго». 

ДОВІДКА: СТЕК – ТОВ «Станіславська теплоенергетична компанія» заснована 5 квітня 2012 року. Споживачами «Станіславської теплоенергетичної компанії» є: 6 шкіл; 8 дитячих садочків; 5 вишів; 10 навчальних закладів – спортивні, музичні школи, училища, коледжі, гімназії та ліцеї; 12 закладів охорони здоров’я, 10 закладів культури, державні установи. Також компанія здійснює обслуговування 192 житлових будинків.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм