У Франківську планують реконструкцію перехресть, де в пікові години неможливо проїхати

В Івано-Франківську є перехрестя, де в пікові години неможливо проїхати, а саме: перехрестя вулиць Галицька – Горбачевського – Калуське шосе та перехрестя вулиць Довга – Берегова – Північний Бульвар.

Про це на фейсбук-сторінці повідомив директор Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради Михайло Смушак, пише Ратуша.

Кожного разу, коли проїжджаю ці перехрестя, згадую, що у нас є дуже якісні проєкти їх реконструкції. Дуже шкода, що ми не мали змоги реалізувати дані проєкти. Але вони точно на часі! – написав Смушак.

Проєкт реконструкції перехрестя вулиць Галицька – Горбачевського – Калуське шосе покликаний насамперед впорядкувати рух транспорту, щоб кожен не їхав як собі хоче, зазначив комунальник. Також він спроектований максимально для зручності пішоходів та велосипедистів.

ДО ТЕМИ: Німецька компанія допоможе Франківську вирішити питання заторів 

Зараз там один перехід через 6 смуг, який є вкрай небезпечним; не з’єднані велодоріжки. За його словами, завдяки науково прорахованим циклограмам світлофорів, дане перехрестя максимально збільшить пропускну здатність транспорту. А ще рівень безпеки для всіх учасників дорожнього руху покращиться в рази.

При цьому, ми повинні будемо так само забезпечити протекціонізм, або пріоритетність для міських жителів при заїзді в місто. Що це означає? – На в’їзді у місто повинні бути світлофори, які дозовано пропускатимуть приміський транспорт у місто. Таким чином, жителі міста матимуть пріоритет. Це точно не сподобається тим, хто їде в місто Івано-Франківськ з інших населених пунктів, але ми повинні дбати в першу чергу про інтереси міських жителів.

Проєкт реконструкції перехрестя вулиць Довга – Берегова – Північний бульвар давно є одним із найбільш проблемних у місті Івано-Франківську, розповів Смушак. А з огляду на з’єднання Північного та Південного бульварів, його реконструкція стає життєво необхідною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Франківську можуть дозволити стоячі місця в маршрутках

При розробці даного проєкту максимально врахували інтереси всіх учасників дорожнього руху – від водіїв автомобілів, які отримають зручну і зрозумілу організацію дорожнього руху з максимальною пропускною здатністю і до пішоходів та велосипедистів. Для них буде облаштовано зручні, доступні та безпечні пішохідні переходи та велопереїзди, відповідно.

Є ще в управлінні капітального будівництва проєкт реконструкції перехрестя вулиць Незалежності – Івасюка – Микитинецька. Даний напрямок, за словами Михайла Смушака, сьогодні став так само проблемним, як і вулиці Галицької. І він також точно потребує вирішення.

Чому дані проєкти не реалізовані? – Зараз це питання коштів у міському бюджеті. Не малих коштів! Тільки одне перехрестя вулиць Незалежності – Івасюка – Микитинецька по кошторису, за даними управління капітального будівництва, вартує близько 30 млн грн. Але ці проєкти точно повинні бути реалізовані у найближчі роки!

Також додав, дуже важливо, щоб робилися вони комплексно, відповідно до розроблених проєктів, а не вибірково:

Якщо стоятиме мова робити частково, – то краще взагалі нічого не робити. Це будуть гроші на вітер.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм