Лікарка-інфекціоністка: У Франківську лікування одного ковідного хворого обходиться від 10 до 65 тис грн

Івано-Франківська обласна клінічна інфекційна лікарня отримує від Національної служби здоров’я України 4-5 млн грн на місяць при потребі 12 млн грн.

Про це повідомила заступниця директора лікарні, лікарка-інфекціоністка Наталія Дьоміна у програмі #ЙОd на КУРСі, пише Ратуша.

За її словами, “ковідний пакет” передбачає і доплати медикам, і закупівлю медикаментів та кисню.

Так, коштів не вистачає на доплати медикам, а пацієнтам інколи доводиться докуповувати ліки за свої кошти, оскільки багато медикаментів, якими лікують хворих, не входять до «ковідного пакета».

Всі, хто хворів, знає, нема такого, що ти людині призначив один антибіотик і успішно на цих антибіотиках, на одній схемі вилікував, людину. Як правило, лікування потребує кількаразової зміни антибіотиків, чим далі – тим вони дороговартісніші, – розповідає Дьоміна.

ДО ТЕМИ: Івано-Франківській області виділили 60 мільйонів на медичний кисень

Залежно від перебігу хвороби лікування одного пацієнта обходиться від 10 до 65 тисяч гривень.

Якщо ми говоримо про середній перебіг, бо легких у нас нема, то вартість лікування від 10 до 22 тисяч гривень за один випадок, якщо ми говоримо про реанімаційних хворих, а саме тих, які потребують кисневої підтримки (бо дуже великі витрати йдуть і на сам кисень), то в районі 60-65 тисяч гривень, – розповіла лікарка.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм