У Франківську змінилися умови надання соціальної допомоги під час карантину

З липня збільшили розмір допомоги на дітей, яким встановлено опіку чи піклування.
З липня збільшили розмір допомоги на дітей, яким встановлено опіку чи піклування.

В Івано-Франківську відповідно до змін умов карантину, змінюються умови надання соціальної допомоги мешканцям.

Про це під час оперативної наради у міського голови повідомив директор Департаменту соціальної політики Василь Семанюк, пише Ратуша.

ДО ТЕМИ: Володимир Олійник: Підтримую можливість підприємців працювати з дотриманням карантинних вимог

Станом на сьогодні, на обліку в департаменті перебуває 16 тис. 460 одержувачів різних видів соціальних допомог, з коштів державного бюджету. Майже 213 млн грн потрачено на виплату цих допомог.

Найперше, коли почався карантин, всім пенсіонерам, особам з інвалідністю чи людям, які не отримують пенсію, уряд виплачував по тисячі гривень. Таких в нас є 2 928 осіб, – зазначив Семанюк.

За його словами, 22 квітня прийняли постанову про виплату допомоги на дітей віком до 10-ти років підприємцям, які є платниками єдиного податку І, II групи:

Спершу передбачалося, що допомога буде виплачуватися на весь період карантину, однак в липні прийняли постанову, що з 1 вересня цієї допомоги не буде. Загалом, 1 194 підприємці скористалися в нас такою допомогою. Сума – понад 12 млн грн.

ДО ТЕМИ: Франківські медики, що хворіли на COVID-19, отримають матеріальну допомогу 

З 1 липня набула чинності постанова, згідно з якою змінюється надання двох видів допомоги: державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям і допомоги для дітей одиноким матерям. Зокрема немає права на допомогу:

  • Якщо в сім’ї є працездатні особи, які досягли 18-ти років, і вони не працювали та не навчалися протягом трьох місяців перед зверненням допомоги, такі сім’ї не мають права на допомогу.
  • Якщо була здійснена одноразова покупка на понад 50 тис. грн.
  • Якщо на сім’ю є право власності на два житла чи автомобілі, які в експлуатації менше 15-ти років.

Також при здійсненні покупки одноразової понад 50 тис. грн, сім’я не має права на таку допомогу; якщо має два право власності на два житла чи автомобілі, які в експлуатації менше 15-ти років.

До загального доходу зараховуватимуться і субсидії, які тепер будуть враховуватися в середньомісячний сукупний дохід сім’ї, – додав Василь Семанюк.

Д

Також, зазначив він, з липня збільшили розмір допомоги на дітей, яким встановлено опіку чи піклування. Раніше виплата становила 2 прожиткових мінімуми, зараз це 2,5. Якщо дитина інвалідністю – 3,5.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм