У Франківську зменшилася кількість отримувачів субсидії. ВІДЕО

Близько 14 тисяч домогосподарств Івано-Франківської тергромади отримують держвиплату на погашення житлово-комунальних послуг.

Кількість одержувачів субсидій зменшилася порівняно з попередніми роками, відзначають у профільному Департаменті, пише Ратуша з посиланням на Вежу.

Впродовж січня вже виплачено близько 30 мільйонів державної допомоги. Це приблизно 1084 гривні на сім’ю.

На загальних підставах зараз може призначатися субсидія в разі, коли набула права власності на земельну ділянку, житло чи транспортний засіб шляхом успадкування або дарування. Якщо раніше можна було виключно за річних комісій, то зараз людям, в яких з’явилась власність, можна на загальних підставах призначати, – каже директор Департаменту соцполітики Василь Семанюк.

ДО ТЕМИ: Світлана Онищук: В Україні більше людей зможуть подати заявки на отримання субсидій

Призначити субсидію можуть також у випадку, якщо хтось із сім’ї офіційно працює за кордоном. В державі, яка не уклала договір про соцзабезпечення з Україною. Для цього необхідно надати підтверджуючі документи.

Субсидія не призначається, якщо загальна площа квартири перевищує 130 кв. метрів, а житлового будинку – 230 кв.метрів. Або коли в сім’ї є автомобіль дати випуску менше, як 5 років, або якщо немає доходів працездатної особи, або дохід менший мінімальної заробітної плати, – каже Василь Семанюк.

Крім того, субсидія не призначається за умови заборгованості із сплати аліментів більше, ніж на три місяці. Цього року за призначенням державної допомоги у Департамент соцполітики звернулися пів тисячі жителів територіальної громади.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм