У Франківську запрацював outdoor-садок. ФОТО

В Івано-Франківську почав діяти outdoor-садочок. До кінця цього року дошкільний заклад працюватиме тричі на тиждень – у понеділок, середу і п’ятницю.

Про це розповіла його організаторка Віталіна Маслова, пише Ратуша з посиланням на Суспільне.

Ідея створити такий садочок в мене виникла, насамперед, як у мами, в якої підростають діти і яким потрібне спілкування з однолітками. По-друге, до початку війни, до Майдану я була педагогом і працювала в вальдорфській школі: спочатку в Києві, потім в Одесі. Окрім того, що працювала з дітками, я ще й викладала майбутнім вчителям та вихователям вальдорфських шкіл та садочків: 15 років – з дітками, 12 – викладала, – розповідає Віталіна Маслова.

Є дві причини, через які організаторка вирішили створити саме заклад такого типу. По-перше, для роботи звичайного дитсадка потрібна ліцензія, виконання певних норм щодо приміщення, харчування тощо. За її словами, це б затяглося на роки.

ДО ТЕМИ: У франківських “Липках” завершують будівництво нового дитсадка ФОТО

По-друге, на наше рішення вплинула пандемія і COVID. Навесні було таке – то садочки закриваються, то працюють. Діти перебувають разом, на коронавірус хворіють безсимптомно і приносять додому інфекцію, – пояснює Віталіна Маслова.

Формат outdoor-садочка передбачає максимальне проведення часу надворі.

Ми себе позиціонуємо як урбаністичний садок. Наші діти не просто гуляють по місту, не просто заходять до партнерів на майстер-класи чи якісь інші активності, ми ще інтегруємося у цей міський простір. Дуже хочеться, щоб у діток, які ходять до нашого садочка, було відчуття, що Франківськ – це їхній дім. Ми – садочок міський, ми живемо у місті Івано-Франківськ – це наш рідний дім, вулиці – це коридори, а домівки наших партнерів – це сусіди, до яких ми заходимо в гості, – розповідає про концепцію дошкільного закладу його засновниця.

Є вже кілька родин, діти яких у садочок ходитимуть регулярно. Дошкільнята – різного віку – від 3,5 до шести років.

На днях для дітлахів організували перший захід – “Свято ліхтариків”.

ДО ТЕМИ: У Франківську утеплили ще один дитсадок завдяки програмі “НЕФКО”. ФОТО

Віталіна Маслова з нового року хоче започаткувати в Івано-Франківську базовий курс вальдорфської педагогіки, а з осені планує створити відділення вальдорфського семінару у місті, оскільки найближче місто, де можна здобути спеціалізовану освіту – місто Київ.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм