У Франківську відкрили оновлений будинок нічного перебування. ФОТО

У Івано-Франківську відкрили оновлений Будинок нічного перебування з розширеним приміщенням та додатковими кімнатами для безпритульних осіб та тих, хто постраждав від насилля в сім’ї.

Про це повідомляє Ратуша з посиланням на офіційний сайт міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа.

У нашому суспільстві склався такий стереотип, що бездомність – явище ганебне. Скажу, це зовсім не так. Адже безпритульним може стати будь-хто. І ми з вами теж. Щось десь пішло не так в житті – і людина на вулиці. Тому важливо вчасно отримати підтримку. І наш заклад є тією підтримкою, – зазначив директор будинку Іван Боберський

У  підвальному приміщенні перебуватимуть ті, хто тимчасово звернувся у заклад, але не виявляє бажання змінити спосіб життя та ще потерпає від різного роду залежності. А на 1 поверсі – люди, що пройшли адаптацію та готові повернутися до нормального життя. Усі кімнати обладнані санвузлом. Також на поверсі облаштовують душ та кухню, де люди зможуть приготувати їсти.

ДО ТЕМИ: Марцінків розповів про витверезник, який незабаром відкриють у Франківську

Окрема локація, з окремим входом та повністю відокремлена від іншої частини приміщення – це для людей, що постраждали від домашнього насильства. Наразі для них виділили 2 кімнати. Постраждалих сюди можуть направити соціальні служби.

Створення такої кризової кімнати було дуже необхідним. Адже жінки, які потерпіли насилля в сім’ї, не мають куди податися. А тут ми створили місце, де жінка отримає всю необхідну підтримку, – розповіла директорка Івано-Франківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Леся Дикун.

ДО ТЕМИ: “Велике будівництво”: у Городенці урочисто відкрили відремонтовану школу. ВІДЕО

Загалом зараз у закладі перебувають 20 осіб, та на обліку є близько 70.

Це перший такий заклад в Україні. Адже маємо проблеми, коли людей в безпорадному стані привозять у наші лікарні. Часто це люди, які налаштовані агресивно. Багато медиків хотіли навіть звільнятися через це. Саме тому вирішили розширити будинок нічного перебування. Тепер тут два відділення. А з людьми працюють медики, психологи та священники. Впевнений, що їм вдасться адаптувати цих людей до нормального життя, – підсумував міський голова Руслан Марцінків

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм