У Франківську вшанували пам’ять Митрополита Андрея Шептицького. ФОТО

Нині в Архікатедральному і Митрополичому соборі УГКЦ відбулася Божественна Літургія та панахида біля пам’ятника.
Нині в Архікатедральному і Митрополичому соборі УГКЦ відбулася Божественна Літургія та панахида біля пам’ятника.

В Івано-Франківську вшанували пам’ять Митрополита Андрея Шептицького, одного з духовних лідерів українського народу.

Про це у мережі повідомив міський голова Руслан Марцінків.

Саме в Івано-Франківську почалося його Архієрейське служіння: 2 лютого 1899 імператор Франц Йосиф I номінував Андрея Шептицького на Станіславівського єпископа.

Тож нині в Архікатедральному і Митрополичому соборі УГКЦ відбулася Божественна Літургія та панахида біля пам’ятника Митрополиту до 155-ліття від дня його народження.

За час єпископства у Станіславівській єпархії Андрей Шептицький написав до вірних шість послань: Перше слово Пастиря (до вірних), Наша програма (до духовенства), Правдива віра (до вірних на Буковині), Християнська родина (до духовенства та вірних), До моїх любих гуцулів (гуцульським говором), На грані двох віків (до духовенства та вірних).

Період єпископства у Станіславові тривав недовго — 14 місяців. За цей короткий інтервал встиг відвідати багато парохій, ознайомитись з їх життям. Митрополит Шептицький першим із вищих ієрархів Греко-католицької церкви почав використовувати народну мову в спілкуванні з вірними. Ніхто з єпископів раніше не писав до гуцулів послання їхнім діалектом («До моїх любих гуцулів»): «Періш усего Ви, дєді і нені христєнецкі, сокотіт свої ґіти вид згіршення».

На запрошення єпископа Шептицького західноукраїнський художник Юліан Маркевич оздобив Станіславівську катедру фресками візантійського стилю. Владика подбав також, щоб австрійський уряд виділив земельну ділянку та 300 тис. корон для побудови єпархіальної семінарії у Станіславові.

Після смерті митрополита Юліана Сас-Куїловського Шептицький 17 грудня 1900 був номінований Галицьким митрополитом. Інтронізація відбулася 12 січня 1901 в соборі св. Юра у Львові.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм