У Франківську встановлять пам’ятні дошки Андрею Шептицькому і Роману Левицькому

В Івано-Франківській ОТГ встановлять дві пам’ятні дошки: Митрополиту Андрею Шептицькому та громадсько-політичному діячу Роману Левицькому.

Про це йшлося під час засідання виконкому Івано-Франківської міської ради, пише Ратуша.

Пам’ятна дошка Андрею Шептицьку встановлять на фасаді його резиденції в селі Братківці, вул. Шевченка, 89. Роману Левицькому – за адресою Південний Бульвар, 34, де він проживав.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хода пам’яті: у Франківську вшанували полеглих воїнів за волю України. ФОТО

ДОВІДКА:

Митрополит Андрей Шептицький — український релігійний діяч, меценат, граф. Єпископ Української греко-католицької церкви; від 17 січня 1901 року до смерті — Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський — предстоятель Української греко-католицької церкви.  Будучи одним із найбагатших людей Галичини, щедро спонсорував українські культурно-просвітницькі товариства, надавав стипендії молодим митцям. Як Галицький митрополит був депутатом Віденського парламенту та Галицького сейму, які, однак не часто відвідував.

Роман Левицький – почесний член культурно-наукового товариства «Рух», з Рогатинщини, якого було вбитого за боротьбу за незалежність України 12 серпня 1989 року. На його честь в Івано-Франківську є вулиця, що сполучає вулиці Ленкавського й Набережну ім. Стефаника. Знаходиться у північно-західній частині міста, в межах колишньої дільниці Княгинин — Бельведер.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм