На Верховинщині встановили меморіальну дошку акторці Гуцульського театру Гната Хоткевича. ФОТО

Внуки акторки теж грають в театрі Гната Хоткевича.
Внуки акторки теж грають в театрі Гната Хоткевича.

У неділю, 16 серпня, відбулося урочисте освячення та відкриття меморіальної дошки Теодозії (Доні) Ясельській-Мельничук – провідній артистці Гуцульського театру Гната Хоткевича з нагоди відзначення 130-річчя з дня народження.

Встановили пам’ятну плиту за ініціативи Верховинської райдержадміністрації, Всеукраїнського товариства «Гуцульщина» та громадськості в селі Верхній Ясенів, пише Ратуша з посиланням на пресслужбу Івано-Франківської облдержадміністрації.

Урочиста церемонія відкриття пам’ятного знаку розпочалась зі спільної молитви. Настоятель церкви Пресвятої Тройці села Верхній Ясенів Михайло Гергелюк освятив меморіальну дошку та поблагословив усіх присутніх, – йдеться у повідомленні.

Після церемонії родичі пані Теодозії, мешканці села, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств і організацій, місцеві депутати і жителі району розповіли про її життєвий шлях, як патріота та ідеолога Української державності. Та висловили подяку родині за збереження пам’яті і популяризацію гуцульської культурної спадщини, створеної Теодозією Ясельською-Мельничук.

ДО ТЕМИ: У Галицькому районі вченому Ігорю Ковалю відкрили меморіальну дошку

Захід завершився спільною фотосесією. Місце встановлення пам’ятного знаку славній гуцулці – фасад Будинку культури села Верхній Ясенів.

Найвідоміші вистави Гуцульського театру Гната Хоткевича, в яких грала головні ролі Теодозія (Доня) Ясельська-Мельничук, – «Верховинці», «Довбуш», «Непросте», «Гуцульський рік». Родина пані Теодозїі підтримує славетну місію розвитку акторського мистецтва на теренах Гуцульщини. Внуки Василина Шварговська, Ганна Федюк та Михайло Ославський теж грають в театрі Гната Хоткевича. П. Михайло зіграв в трьох кінострічках, створених кіностудією Олександра Довженка.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм