У Франківську виявили два незаконні заклади для літніх людей

В Івано-Франківську виявили два незаконні заклади для пенсіонерів. Також розпочали роботу в Коломийському районі і найближчим часом перевірки будуть проводитися у всіх районах області. 

За фактами виявлених порушень внесли відповідні відомості до ЄРДР, що дозволить отримати рішення суду для перевірки, повідомив під час наради представник Головного управління Нацполіції в області, пише Ратуша.

Питання порушили у зв’язку з подією, яка мала місце 21 січня у приватному закладі для громадян похилого віку у  місті Харкові, де загуло 16 осіб.

ДО ТЕМИ: Як живе франківський геріатричний пансіонат на повній ізоляції. ФОТО 

Заступник голови обласної державної адміністрації Світлана Онищук зазначила, що проблемним є питання виявлення приватних і незареєстрованих надавачів таких послуг, адже згідно з чинним законодавством перевірка приміщення чи території може проводитися тільки за рішенням суду.

Нам необхідно продумати механізм перевірок та виявлення незареєстрованих установ, створити  робочу групу, яка б координувала проведення цієї роботи в районах і територіальних громадах області, – зауважила Онищук. – Найбільш вразливі верстви населення повинні бути під постійною увагою представників соціальної сфери задля  забезпечення надання якісних і своєчасних соціальних послуг нашим людям.

ДО ТЕМИ: У геріатричному пансіонаті облаштували власну пекарню. ВІДЕО 

За результатами наради вирішили сформувати склад робочої групи ОДА та рекомендувати райдержадміністраціям оперативно створити робочі групи чи комісії в районах та невідкладно розпочати роботу із залученням громадськості та дільничних офіцерів поліції з виявлення і встановлення фактів незареєстрованих надавачів послуг недержавного сектору.

За інформацією департаменту соціальної політики облдержадміністрації в області є 24 установи, які надають вищезазначені послуги. Згідно з реєстром юридичних та фізичних осіб-підприємців на Прикарпатті 30 установ та ФОПів надають послуги з  догляду із забезпеченням проживання.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм