Франківська міська рада лідирує по Україні за кількістю переобраних депутатів. ІНФОГРАФІКА

За офіційними підсумками результатів виборів у Івано-франківській міській раді 52% депутатів попереднього скликання зберегли свій мандат.

Це найбільший показник серед інших обласних центрів України, пише Ратуша з посиланням на ЧЕСНО.

Натомість Миколаївська та Черкаська міські ради оновилися найменше: лише 7% та 10% переобраних депутатів відповідно.

ДО ТЕМИ: Відомо, хто стали новими обранцями Яремчанської міської ради. СПИСОК

Середній показник переобраних депутатів по Україні складає 31%.

ДО ТЕМИ: Стало відомо, коли відбудеться перша сесія Івано-Франківської міської ради 8 скликання

Нагадаємо, у новому складі Івано-Франківської міської ради буде 42 депутати, а сама рада сформувалася з трьох партій.

У новому скликанні буде монобільшість депутатів від ВО “Свобода” — партія представлена 28 депутатами, це 65% складу ради. У ЄС — 10 депутатів, або 25% складу ради, а ВО “Батьківщина” завело у раду 4 депутатів, як і в попередньому скликанні — це 10% складу ради. 

22 депутати ради переобрані до неї вдруге. Також у новому скликанні зросла кількість депутаток. Якщо у попередньому скликанні жінок було лише 4, то у раді 2020–2025 років їх буде аж 13. Найбільше жінок у складі “Свободи” — 10, двоє жінок у ЄС та одна у “Батьківщині”. 

Довідка:

Хто представлятиме жителів Івано-Франківської ОТГ у міській раді?

ВО “Батьківщина”, як і в попередньому скликанні, представлена в раді 4 депутатами. Троє з них обрані до ради повторно — це директор Локомотиворемонтного заводу Руслан Терешко, пенсіонер Василь Ревчук та підприємець Стефан Магас. Вперше обрана депутаткою Оксана Іванюк — вона очолює найбільше в місті ОСББ “Китайська стіна”. У Василя Ревчука Рух ЧЕСНО фіксував факт гречкосійства, а Руслан Терешко є фігурантом антикорупційного розслідування. Лише Оксана Іванюк є безпартійною, решта троє депутатів — члени ВО “Батьківщина”. 

ЄС у попередньому скликанні була представлена 9 депутатами. У новому скликанні представників політичної сили буде 10. 5 депутатів від ЄС обрані до ради повторно. Серед нових депутатів Олексій Петечел, він був членом виконавчого комітету ради. Юрій Лозяк стане наймолодшим депутатом ради (народився 1997 року). Також до ради пройшли забудівник Андрій Балагура, психологиня Наталія Когутяк та місцева активістка Мар’яна Вершиніна. Загалом серед депутатів ради від ЄС 6 забудовників, двоє науковців та двоє громадських активістів. Лише Сергій Палійчук з усіх депутатів від ЄС був двічі зафіксований Рухом ЧЕСНО як фігурант антикорупційних розслідувань. Усі обрані депутати є членами партії “ЄС”. 

ВО “Свобода” у новій раді матиме вдвічі більше депутатів, ніж у попередній — аж 28. Таким чином, партія представляє монобільшість у міськраді. До нового складу ради 14 депутатів обрані повторно. Причому двоє депутатів у попередньому скликанні були представниками інших партій: Ігор Корсун — “Об’єднання “Самопоміч”Галина Куницька — УНП

Також “Свобода” завела в раду 14 депутатів, що раніше не обирались у міську раду. Троє з нових обранців були депутатами Івано-Франківської обласної ради від “Свободи”: це Василь ПоповичІгор Шевчук та Олег Загурський

5 депутатів нової ради від “Свободи” є фігурантами антикорупційних розслідувань. “Лідером” серед них є Сергій Абрам’як — він тричі фігурував у корупційних скандалах. А 9 депутатів-“свободівців” були спіймані на гречкосійстві. 

До складу фракції “Свободи” у міськраді увійдуть 7 підприємців та 6 працівників виконавчих органів Івано-Франківської міської ради. 6 депутатів працюють у комунальних підприємствах міста, 5 — у сфері культури та освіти. Уляна Павликівська є помічницею нардепа від “Свободи” Оксани Савчук. А Ярослав Дубас, Ігор Корсун та Уляна Олещук на момент балотування були безробітними.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм