У Франківську більше, ніж удвічі зросла кількість продажу алкоголю і цигарок дітям

Від початку року в Івано-Франківську зафіксували сім випадків продажу алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім. На недобросовісних продавців склали адміністративні протоколи, які передбачають штрафи та позбавлення ліцензій на продаж підакцизних товарів.

Про це розповіли старший інспектор ювенальної превенції Івано-Франківського відділу поліції Вадим Василецький та заступник директора міського департаменту молодіжної політики і спорту Назарій Куземка, пише Ратуша з посиланням на Суспільне.

Останній такий випадок зафіксований учора, 23 лютого, – каже Куземка. – В одній із крамниць на вулиці Красівського неповнолітній дівчинці продали алкоголь. Працівники ювенальної превенції склали протокол за статтею 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкція зазначеної статті передбачає штраф для особи, яка здійснила продаж алкоголю, у розмірі від чотирьохсот до восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Тобто від 6 800 до 13 600 грн. Окрім того, державна фіскальна служба в Івано-Франківську застосовує фінансову санкцію до суб’єкта підприємницької діяльності у розмірі фіксованої суми 6 800 гривень.

Розмір штрафів для продавців із січня цього року зріс до 13 600, однак кількість випадків продажу алкоголю і цигарок неповнолітнім зросла.

За аналогічний період минулого року ми зафіксували три випадки продажу алкогольних і тютюнових виробів неповнолітнім, – каже Вадим Василецький. – Тобто, цифра зросла удвічі. Це нас насторожує. Тому мусимо приділяти більше уваги боротьбі з цим негативним явищем. Періодично отримуємо інформацію про те, що з масових місць відпочинку, з вулиці у лікарні доставляються діти з діагнозом алкогольне отруєння чи отруєння невідомою речовиною. Великою популярністю серед підлітків користується пиво і слабоалкогольні напої. Однак вони належать до алкогольних виробів, і їхній продаж неповнолітнім заборонений.

До профілактичної роботи з продажу неповнолітнім алкогольних і тютюнових виробів поліцейські залучають громадські організації, службу у справах дітей, департамент молодіжної політики і спорту. Проводять спільні рейди для виявлення фактів продажу підакцизних товарів дітям, а також роздають продавцям наліпки з текстом “Ми не продаємо алкоголь і цигарки дітям”.

ДО ТЕМИ: У Франківську поліція і нацгвардійці понад десять годин шукали зниклого підлітка. ФОТО

За словами поліцейського, свідомість дітей останнім часом підвищується:

Я багато років працюю у поліції, але тільки цього року вперше до нас зателефонували самі діти і повідомили, що їхньому товаришу продали алкоголь. На місце виїхали ювенальні поліцейські і склали адмінпротокол.

Загалом упродовж 2020-го року працівники ювенальної превенції Івано-Франківська задокументували 17 випадків продажу неповнолітнім алкогольних і тютюнових виробів. До слова, із січня цього року перелік заборонених до продажу неповнолітнім товарів поповнився електронними сигаретами та рідинами, якими вони заправляються.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм