У франківському пологовому завищили ціну УЗД-апарата на пів мільйона гривень

Вартість УЗД-апарата у міському перинатальному центрі Івано-Франківська завищили на пів мільйона гривень.

Про це на пресконференції повідомив прокурор Івано-Франківської області Юрій Фреїшин.

Цей апарат купили два роки тому. Кримінальне провадження розпочали за зверненням депутата міської ради Андріана Волгіна.

Юрій Фреїшин каже, що провадження затягується. Все через те, що довго не могли знайти спеціаліста, який би оцінив вартість обладнання.

“На даний час ми знайшли спеціаліста, вже визначили приблизну суму збитків, яка буде експертним шляхом підтверджена. Я думаю, що впродовж короткого періоду часу будуть визначені службові особи, які його купили за завищеними цінами. Обвинувальний акт буде скерований до суду. Воно вже десь на фінішному етапі. У нас є висновок спеціаліста, який зараз треба підтвердити експертним шляхом”, – сказав Юрій Фреїшин.

Андріан Волгін журналістам Суспільного розповів, що кримінальне провадження – це маленька перемога. Проте він вважає, що суму апарата завищили більш ніж на 500 тисяч гривень.

“Я кажу, що даний апарат коштує 600 тисяч гривень. Це — максимум. Вони кажуть, що купили три датчики. А тепер уявіть собі, що такий апарат взагалі можуть продавати без датчика, в апараті може є завжди два датчики. Не може 600 тисяч коштувати один монітор, це – 30 тисяч доларів те, що вони там розказують. На 500 тисяч теж добре, це теж кримінальна відповідальність. Я хочу, щоб хтось був покараний”, – сказав Андріан Волгін.

Нагадаємо, систему ультразвукової діагностики для Івано-Франківського міського перинатального центру презентували восьмого травня 2018 року. ЇЇ вартість — понад два мільйони гривень. Тоді депутат міської ради Андріан Волгін після аналізу витрат подав заяву в прокуратуру.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм