У Франківських лікарнях відмовилися від експрес-тестів на користь ІФА-тестування

В центральній міській клінічній лікарні Івано-Франківська ІФА-тести зробили уже 2440 особам.
В центральній міській клінічній лікарні Івано-Франківська ІФА-тести зробили уже 2440 особам.

Лікарні в Івано-Франківську, які приймають хворих з підозрою на коронавірус, відмовляються від експрес-тестів на користь ІФА-тестування, оскільки вони дають можливість відразу бачити результат.

Про це повідомив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків у прямому ефірі радіо «Західний полюс», пише Ратуша.

Ми вже більше робимо ІФА-тести, а не експрес, бо вони більш достовірні. Тому немає сенсу витрачати кошти на експрес-тести, коли є можливість робити ІФА-тестування, – розповів Марцінків.

ДО ТЕМИ: У заступника мера Франківська та працівниці апарату виявили коронавірус

Як зазначав очільник міста, в центральній міській клінічній лікарні Івано-Франківська ІФА-тести зробили 2440 особам, з них 1198 – отримали позитивний результат про хворобу. І для пацієнтів медичних закладів ІФА-тести проводять безкоштовно.

Нині багато людей хочуть провести ІФА-тестування, щоб з’ясувати, чи мають вони антитіла до хвороби, а особливо у випадку, коли COVID-19 діагностували у їх родичів. Вартість такого дослідження у ЦМКЛ становить 220 грн, – додав Руслан Марцінків.

Наразі в ЦМКЛ перебувають 175 пацієнтів з підозрою на коронавірусну хворобу, у МКЛ №1 – 80 пацієнтів. Загалом з початку епідемії в Івано-Франківську лабораторне підтвердження на COVID-19 отримали 992 особи, з них 33 – діти.

Станом на 16 липня на Прикарпатті COVID-19 лабораторно підтвердили у 3232 випадках захворювання, 1259 осіб одужали.

ДОВІДКА:

ІФА-тестування (імуно-ферментний аналіз) — це вид аналізу, за допомогою якого виявляється комплекс «антиген — антитіло», який виробляється, коли організм уражений вірусом. Метод ІФА-тестування визначає імуноглобуліни двох типів: M і G. Якщо виявляється M, то це говорить про гострий процес захворювання, якщо G — то людина перехворіла або інфікувалася вірусом і виробилися антитіла до цього захворювання. ІФА-тести дозволять розвантажити систему діагностування COVID-19 та підвищити її ефективність, однак для встановлення діагнозу залишається виключно результат ПЛР-дослідження.


Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм