У Тисменицькому районному суді підсудних не забезпечують харчуванням та питною водою

Моніторингова група також встановила, що у суді не забезпечують дотримання прав людей з інвалідністю.
Моніторингова група також встановила, що у суді не забезпечують дотримання прав людей з інвалідністю.

На Прикарпатті моніторингова група у рамках реалізації національного превентивного механізму здійснила візит до Тисменицького районного суду.

Про це повідомляє Ратуша з посиланням на офіційний сайт Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

До складу групи входили регіональний представник Уповноваженого ВРУ з прав людини в Івано-Франківській області Юрій Гуменяк та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Світлана Дем’янчук.

Приміщення суду не відповідає вимогам нормативних актів, які регулюють порядок конвоювання підсудних та нормам необхідної площі. Взагалі відсутні приміщення для підсудних/засуджених та конвойних, – йдеться у повідомленні.

Під час спілкування з працівниками суду з’ясували, що підсудних не забезпечують харчуванням у день судового засідання і у них немає вільного доступу до питної води.

ДО ТЕМИ: У Франківському міському суді посилили карантин через ще один випадок інфікування COVID-19

Маршрут супроводження засуджених від камер до залів судових засідань не ізольований, і здійснюється через центральний вхід загальним коридором і сходами.

Крім цього, в суді відсутня кімната для конфіденційного спілкування підсудного з адвокатом та кімната для свідків, – зазначили у повідомленні.

Моніторингова група також встановила, що у суді не забезпечують дотримання прав людей з інвалідністю.

Зокрема, при вході до приміщення суду відсутній пандус, тож потрапити до приміщення на кріслах-колясках практично неможливо. Окрім того, в залі відсутні окремо передбачені місця для людей з інвалідністю, – зазначили у повідомленні.

Під час візиту виявили й інші порушення, про що поінформували керівника апарату суду і надали рекомендації для їх усунення.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм