У Старуні засвітили хрест на вершині Хресної Дороги. ФОТО/ВІДЕО

В Центрі паломника «Симеона Лукач», що в селі Старуня, Богородчанського району, вперше ввімкнули освітлення унікального металевого хреста.

Хресне знамення розташоване на вершині майбутнього Хресного шляху, заввишки 25 метрів та 14 метрів у ширину, пише Ратуша з посиланням на Паломницький Центр Івано-Франківської єпархії УГКЦ.

На перше ввімкнення освітлення, попри пізню пору, зійшлося близько пів сотні старунців, щоби на власні очі побачити як відтепер сяятиме хрест у їхньому рідному селі. Підсвітка розміщена по всьому периметру конструкції, так що розп‘яття, згідно з задумом, буде видно на десятки кілометрів довкола. Окрім того, завдяки світлу, хрест добре видно із центральної дороги, що також може зацікавити туристів та подорожуючих, – йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 60 років у схованці: чим унікальний роман про життя гуцулів “Дідо Иванчік” та його автор

Хрест – це завжди надія. Можливо, для якогось втомленого подорожуючого, який саме десь підранок буде їхати цією дорогою, світло цього хреста додасть сил та віри в добре завершення його мандрівки, – переконані місцеві душпастирі.

Планується, що вже наступної неділі, 27 вересня, старунською Хресною Дорогою пройдуть перші молільники та прочани Центру паломника «Симеон Лукач». Саме ж офіційне відкриття та освячення буде згодом.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм