У Прикарпатському національному університеті презентували третій том Енциклопедії ЗУНР. ВІДЕО

Науковці з різних міст України об’єдналися, щоб створити книгу про державу, яка хоч і проіснувала не довго, але вплинула на всю подальшу історію України.

Над виданням працювало 114 авторів, книга містить 629 статей, а також фото, репродукції картин, карти та схеми, пише Ратуша з посиланням на Канал 402.

Було прийнято рішення, що Галичина має перейти в кінцевому підсумку під владу Польщі. Але досі не було здійснено державно-правової та міжнародно-правової оцінки цього акту від 15 березня 1923 року. А чи мали право посли країни Антанти приймати таке рішення, вирішувати долю багатомільйонного населення, яким була Галичина? – каже декан факультету історії, політології і міжнародних відносин ПНУ Микола Кугутяк.

Науковцям вдалось визначити точну площу, яку займала Західно-Українська народна республіка.

Ми здійснили підрахунок повної території ЗУНР, яка виділена в межах українських етнографічної території і яка була позначена на карті  1858 року. Вдалось чітко встановити і «доточити» до території ЗУНР ще 4 000 кілометрів, – каже доктор історичних наук Володимир Великочий.

ДО ТЕМИ: У ПНУ проводять тренінгти для працівників установ відбування покарань. ВІДЕО

За словами ректора ПНУ Ігоря Цепенди цей проєкт об’єднав провідних науковців України.

В умовах, коли потрібно було створити соборну Українську народну республіку, західно-українські політичні еліти відмовилися від створення ЗУНРу, і створили Західну область Української народної республіки. Ми можемо сьогодні говорити про те, що не вдалося реалізувати державу, але важливість полягає у тому, що виховувалась на цьому прикладі наступні державницькі еліти, – каже Ігор Цепенда.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм