У одному з франківських дитсадків відкрили інклюзивно-ресурсну кімнату. ФОТО

В одному із франківських дитячих садочків облаштували новий куток для всебічного розвитку вихованців.

Йдеться про дитсадок №12 «Струмочок», пише Ратуша з посиланням на офіційний сайт міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа.

Це місце, де діти мають змогу зняти напругу, розслабитися та попрактикуватися у цікавих заняттях. А допомагають у цьому ряд підручних інструментів: від кінетичного піску до сухого басейну з кольоровими кульками, – йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Прикарпатті закривають дві санаторні школи-інтернати

Практична психологиня Ірина Лойовська розповіла, що ідея з облаштування інклюзивно-ресурсної кімнати з’явилася спонтанно, але продиктована необхідністю. Тут займають дітки з інклюзивних та звичайних груп, є групові та індивідуальні заняття. Дуже корисною, за словами педагога, ця кімната є для наймолодших – вихованців ясельних груп. З кожною із них проводять по 2 заняття у тиждень:

Тут є кінетичний пісок, який допомагає зняти психологічну напругу, а ще сприяє розвитку дрібної моторики. Також є юнгіанська пісочниця, де ми займаємося з дітками. Досить цікавим є малювання на оргсклі. А улюбленим місцем для дітей є сухий басейн з кольоровими кульками. Бо, окрім того, що це весело, – він допомагає зняти напругу з усіх груп м’язів. Також своєрідним експериментом став басейн з підсвіткою та кольоровим піском.

Директор департаменту освіти Ігор Максимчук запевнив, що подібні кабінети повинні бути у кожному закладі. Адже інклюзія – активно розвивається. У важливості цього кабінету переконана й завідувачка закладу Валентина Гриджук. Вона наголосила, що у садку – 3 інклюзивні групи.  Саме для них цей куточок – необхідність.

ДО ТЕМИ: Від початку року на оновлення освітніх закладів Франківська витратили майже 50 мільйонів

Руслан Марцінків зазначив, що облаштування інклюзивно-ресурсної кімнати у «Струмочку» стало можливе завдяки «Конкурсу проектів і програм розвитку місцевого самоврядування»:

Ця програма діє 9 років у нашому місті. І завдяки співфінансуванню можна втілювати такі корисні ідеї. Тому подібні проекти ми продовжимо реалізовувати.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм