У небі відзначили 75-річчя бою під Космачем. ВІДЕО

Над Карпатами пролетів літак за штурвалом якого був коломийський пілот Ігор Табанюк. Повітряна подорож відбулася в честь легендарного бою під Космачем, який відбувся 75 років тому під керівництвом “Кривоноса”.

Разом з пілотом повинен був летіти 97-річний сотник УПА Мирослав Симчич, але старенького підвело здоров’я. Політ вирішили не відміняти.

Пілот Ігор Табанюк пролетів не лише над місцями бойової слави Мирослава Симчича, а й над найвищими карпатськими вершинами і над лісами, де у 1945 році сотні УПА “Кривоноса” вдалось ліквідувати елітний підрозділ НКВД Дергачова.

Весь політ фільмували, щоб згодом показати Мирославу Симчичу з висоти пташину польоту.

Це маленький подарунок для чоловіка, який пройшов 32 роки в таборах. Після всього, що він витримав, дожити до 97 років, це ж яку силу і витривалість потрібно мати, – каже пілот Ігор Табанюк.

Ініціатор польоту Роман Гонда розповів, таким заходом хочуть вшанувати патріотизм Мирослава Симчича:

Він провів більше 40 боїв з московськими окупантами. На полі бою він був схоплений, відсидів 33 роки в сталінських в’язницях і концтаборах.

У річницю бою під Космачем здійснили не тільки патріотичний політ, а й в честь Мирослава Симчича назвали асоціацію дитячо-юнацької малої авіації в Коломиї.

ВІДЕО: НТК

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Карпатах відбулися перші тренування Кемпу “Край Сіроманців”. ФОТО

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм