У морози і заметіль, без сіна і води: прикарпатець вигнав коней жити у поле. ФОТО/ВІДЕО

Жителі села Тисменичани, що в Івано-Франківській територіальній громаді, скаржаться на свого сусіда. Під час морозів та хуртовини чоловік виганяє у поле своїх коней – а там без їжі та сіна залишає їх ночувати.

Односельці кажуть, що в таких умовах тварини перебували цілодобово впродовж кількох тижнів, пише Ратуша з посиланням на Суспільне Карпати.

Село Тисменичани. Надворі – мінус 5, поривчастий вітер та снігопад. За сотні метрів від житлових будинків – місцеве пасовище. Посеред поля в таких умовах стоять троє коней. Двоє дорослих на при’вязі та лоша. Довкола – ані сіна, ані якихось кормів. Місцевий житель Віктор Федунишин розповідає, що тварини випасалися на цьому полі від осені. Проте, коли настала зима і погода значно погіршилася, господар коней не забрав їх до хліва.

Неодноразово ходив, бо вони були неподалік моєї хати, і дивився, чи він приносив щось їсти чи пити. Не бачив такого. Я питався його, для чого він тримає у такі морози тварин надворі, а він просто говорить, що не має чим їх годувати, не має де їх тримати. А причину, чому не хоче продати, він не пояснює, – каже Віктор Федунишин.

Селяни не раз зверталися до місцевої влади та поліції. Також збирали підписи та безпосередньо говорили із господарем тварин. Результату немає жодного, каже житель Тисменичан Віталій Луцюк:

Та були і участковий, і голова сільської ради. Він приходить, падає на землю, цілує землю, каже, що останній раз таке. Це вже купу років таке, один кінь в нього уже здох.

Місцеві жителі розповідають, що після одного візиту поліції чоловік все ж продав своїх биків. А коней – відмовляється. Господаря цих тварин звати Дмитро Чуйко. Односельці показали нам будинок, де проживає чоловік. Але поспілкуватися з ним не вдалося – з домівки ніхто не вийшов.

Радник міського голови Франківська від села Тисменичани Сергій Баланюк розповів, що чоловіка притягали до адміністративної відповідальності. Він неодноразово обіцяв, що буде виправлятися. Проте, каже Сергій Баланюк, вплинути на цього господаря не може навіть його родина.

Чому така поведінка людини? Вона як одержима, людина хоче тримати багато тварин, але втримати їх не має змоги. Ми не маємо права якісь висновки робити щодо адекватності цієї людини, тільки медицина може це встановити. Сусіди просять не притягати до відповідальності, тому що там матеріальний стан надзвичайно складний,- зазначив Сергій Баланюк.

Аби притягнути господаря тварин до відповідальності, потрібно створити комісію на чолі зі старостою села. До неї мають увійти місцеві депутати, поліція, а також можуть долучитися місцеві жителі та представники Держпродсживслужби. Комісія повинна зібрати усі докази щодо жорстокого поводження з цими тваринами, а опісля – подавати до суду на їхнього господаря. Про це нам розповів начальник Надвірнянського управління Держпродспоживслужби Іван Гурмак.

Тут тільки один вихід – подавати до суду за жорстоке поводження з тваринами. Тільки суд може заставити чи вилучити, чи здати від нього худобу, а йому на рахунок гроші. Ні поліція, ні ми не маємо права це зробити. Обов’язково, коли ця комісія буде працювати, беремо професійну камеру, аби це все зафіксувати, – каже Іван Гурмак.

За його словами, через таке утримання тварини можуть отримати переохолодження, запальні процеси, в найгіршому випадку їм загрожує загибель.

Суспільне звернулося до речниці обласної поліції Христини Максимчак, аби отримати інформацію щодо заяв, які подавали на власника тварин. Однак коментаря до сих пір немає.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм