OLYMPUS DIGITAL CAMERA

У Манявському монастирі планують відреставрувати ікони на вхідній вежі

З благословення митрополита Івано-Франківського і Галицького ІОАСАФА, настоятеля Великоскитського Хрестовоздвиженського Манявського чоловічого монастиря, тут розпочинають реставрацію древньої Дзвіниці.

Саме на спорудження цієї вежі командувач військової артилерії Війська Запорізького Корсунський полковник Морозенко пожертвував кошти, пише Ратуша з посиланням на сайт Манявського монастиря.

Вхідна вежа-дзвіниця – це перлина Скитського архітектурного ансамблю, будівництво якої відноситься до XVII століття і належить до кращих зразків українського бароко.

Манявський монастир – духовна окраса Прикарпатського краю і Богом береженої Вітчизни нашої України. Великий Скит в Карпатах завжди був місцем паломництва і глибокого шанування. 6 вересня 1785 року, Манявський монастир був закритий австрійською владою. Монахи до свого отчого дому повернулися тільки у 1998 році, відтоді знову почалося постійне відвідування паломниками святої обителі, – йдеться на сайті.

ДО ТЕМИ: Через зруйновану переправу один з монастирів Прикарпаття втрачає паломників, а село – туристів. ФОТО/ВІДЕО

Сьогодні велична святиня знову потребує реставрації, в першу чергу, її зовнішня частина. А найбільше – ікони на дзвіниці. Мова йде про зображення Іова і Феодосія Манявських, Антонія і Феодосія Києво-Печерських, апостолів Якова та Іоана Богослова, а також євангеліста Луки та євангеліста Матфея.

Згідно попередніх підрахунків, зроблених реставраторами, для повноцінного відновлення усіх восьми ікон потрібно 10 800 доларів.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм