У лікарнях Прикарпаття кожні двоє з трьох ковідних пацієнтів потребують кисневої підтримки. ВІДЕО

Станом на сьогодні на Прикарпатті майже всі лікарні переповнені, за останню добу померло 16 людей.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків просить віддати для хворих на COVID-19 додатковий поверх обласного кардіоцентру, пише Ратуша з посиланням на ТСН.

Посадовці заявляють, що ситуація у міських стаціонарах критична. Наразі йдеться про понад 700 місць, у тому числі у дитячій лікарні та міському перинатальному центрі, які вже давно перепрофілювали під “ковідні”.

Але і їх не вистачає. Хворих, які можуть доліковуватися вдома, екстрено виписують. Під “ковідні” розгорнули усі ліжка, які тільки можна було. Завтра на “коронавірусний” стаціонар перепрофілюють одну з міських поліклінік. Резерв шукають буквально по кабінетах, – йдеться у повідомленні.

У центральній міській клінічній лікарні вже припинили госпіталізацію, бо немає місць, фізично немає де людей розміщувати.

ДО ТЕМИ: Франківський кардіоцентр не може вділити ще один поверх для хворих на COVID-19

Очільник міста дав доручення виділити для “ковідних” пацієнтів чотири приміщення, що належать Медуніверситету в ЦМКЛ: винести звідти речі і поставити ліжка.

Крім того, бракує лікарів, хоча до відділень з хворими на коронавірус залучили вже навіть інтернів. Найгірше, що як правило двоє з трьох пацієнтів тяжкі — мають пневмонії, а отже потребують кисневої підтримки.

Є проблема з кисневими точками. Певний час людина чекає на свою кисневу точну, дехто навіть у коридорі очікує, поки звільниться ліжко з кисневим забезпеченням. Такі сьогодні реалії”, — зазначив Марцінків.

Минулого тижня в місті від коронавірусу померло 28 людей. І це, за словами медиків, найвищий показник летальності від початку пандемії. Ну і за півтора тижня березня нових хворих приблизно стільки ж, скільки за цілий січень.

Область вже віддала місту під лікування COVID-19 цілий поверх у кардіодиспансері. Це 40 ліжок. Вони теж усі заповнені. Тож нині міська влада просить ще. Адже за словами мера, своїм тільки ресурсом місто не впорається.

ДО ТЕМИ: COVID-19: у Франківській обласній дитячій лікарні почали вакцинувати медпрацівників. ВІДЕО 

Щодня прибуває 70-80 пацієнтів. Максимум, що ми виписуємо з центральної міської клінічної лікарні — 30-35 пацієнтів. От сьогодні ЦМКЛ ургентна, і станом на сьогодні 1 поверх кардіоцентру ми вже заповнили — 40 пацієнтів. І тому ми просимо ОДА піти на зустріч і ще 1 поверх надати для хворих. Тим паче, що це 1 приміщення, — пояснив міський голова.

Тим часом повністю обладнаний усім необхідним мобільний шпиталь, який розгорнули на базі Богородчанської райлікарні 2 тижні тому, досі стоїть порожнім. Відомо, що хворих туди кластимуть тільки тоді, коли не залишиться вільних місць у стаціонарі лікарні в Богородчанах. А ситуація там вже наблизилася до критичної межі — з 250 “ковідних” ліжок, вільними залишаються тільки 26.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм