В Кутах батько одного з кандидатів на посаду голови ОТГ друкував бюлетені. ФОТО

ТВК Кутської ОТГ Косівського району прийняла одноосібне рішення друкувати бюлетені на підприємстві “Писаний камінь”, яке зареєстровано на батька одного з кандидатів на посаду голови ОТГ Михайла Павлюка.

Варто додати, що з власних джерел журналістам стало відомо, що ПП “Писаний камінь” отримало за друк бюлетенів 81 846 гривень, пише Ратуша з посиланням на НМП.

ДО ТЕМИ: У Франківську представили новий склад обласної ТВК. ФОТО/ВІДЕО

Також з’ясувалось, що у бюлетенях певного округу на посаду селищного голови, надруковані з порушенням порядковості, що суперечить чинному законодавству.

Окрім того, у прізвищах кандидатів зроблені помилки в ініціалах, отож такі бюлетені сміливо можна рахувати зіпсованими.

ДО ТЕМИ: Стало відомо хто увійшов в новий склад Івано-Франківської обласної ТВК. ДОКУМЕНТ

Журналісти вирішили подати відповідні запити у правоохоронні органи і з’ясувати, чи є в діях ТВК Кутської ОТГ та ПП «Писаний камінь» кримінальне чи адміністративне правопорушення.

ЗМІ насамперед цікаво, чому контрольна комісія, яка утворена відповідною територіальною виборчою комісією за поданням місцевих організацій, політичних партій так , як вони зобов’язані відповідно до пункту 1.10 Додатку 1 до постанови ЦВК №330 здійснювати контроль за виготовленням виборчих бюлетенів на підприємстві-виготовлювачі, дотриманням вимог щодо знищення друкарських форм і виявлених помилок.

ДО ТЕМИ: Церква покарала капелана, який балотується до Івано-Франківської обласної ради. ДОКУМЕНТ 

І чи дії ТВК Кутської ОТГ і контрольною комісією були узгоджені? Так , як текст виборчого бюлетеня і ступінь його захисту, згідно з формою, затвердженою постановою ЦВК від 24 вересня 2020 року №295 територіальні виборчі комісії схвалюють не пізніше як за 17 днів до дня голосування.(ч. 2 ст. 240 ВКУ).