У Коломийській ОТГ запроваджують патронат над дитиною

У Коломийські ОТГ запроваджують послуги патронатної сім’ї. Патронат – це тимчасове проживання, виховання і реабілітація дитини у родині патронатного вихователя через складні обставини, непорозуміння чи насилля з біологічними батьками або законними представниками.

Таке рішення прийняли на зустрічі представників обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей облдержадміністрації, кандидатів у патронатні вихователі, представників департаменту соцполітики, єдиного центру надання реабілітаційних та соціальних послуг, управління освіти, КНП “Коломийський міський центр ПМСД”, БФ “Карітас”, пише Ратуша з посиланням на пресслужбу Коломийської міської ради.

Ми працювали над запровадженням послуги патронатної сім’ї, – розповів заступник міського голови Володимир Бойцан, – бо усвідомлювали, що саме у такий спосіб діти, які залишилися без батьківського піклування або потребують підтримки, можуть отримати досвід безпечних здорових сімейних стосунків.

ДО ТЕМИ: Масове отруєння на заводі “Леоні” в Коломиї: постраждала вже 101 людина

Впроваджувати патронат у Коломиї розпочали рік тому. Кандидати успішно завершили відповідне навчання, включно з медичними, психологічними тренінгами.

Наразі близько 150 дітей із родин, які перебувають у кризовій ситуації, можуть бути клієнтами сім’ї патронатних вихователів.

Гіпотетично кожна родина може потрапити у ситуацію, коли в них трапиться складна життєва криза, тоді для дитини краще пожити від трьох до шести місяців у патронатній сім’ї. З родиною попрацюють фахівці мультидисциплінарної команди (психологи, соціальні працівники, медики) і залежно від результатів дитину можна буде повернути в сім’ю або позбавити батьків батьківських прав, – йдеться в дописі.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм