У високогір’ї Карпат зацвіла червона рута. ФОТО

Гори вкрили дивовижні квіти, про які співав легендарний Володимир Івасюк.
Гори вкрили дивовижні квіти, про які співав легендарний Володимир Івасюк.

На Чорногірському та Мармароському хребтах Карпатських гір розквітли карпатські рододендрони, які в народі називають червоною рутою.

Пік цвітіння рододендрона в Карпатах прийде за тиждень, а триватиме воно ще понад 14 днів, повідомляє Укрінформ.

«У високогір’ї Карпат, на Чорногірському та Мармароському хребтах, масово розквітли рододендрони, які в народі називають “червона рута”. Пік цвітіння рододендрона в Карпатах цьогоріч через аномально холодні весну та початок літа запізнився на три тижні  якщо раніше 20 червня червона рута на Чорногорі вже масово квітла, то цьогоріч тільки почала цвітіння. Пік цвітіння настане за тиждень, а триватиме воно ще понад 14 днів», – каже екскурсовод Сергій Прокоп.

Туристам, які мають можливість в карантин подорожувати самостійно або ж невеликими групами, варто планувати поїздку найближчим часом, кажуть місцеві гіди.

За їхніми порадами, зараз ідеальний час для походів у Карпатах, можна планувати самостійні подорожі і тури для невеликих груп. Варто враховувати погоду, моніторити її на синоптичних сайтах, також розрахувати маршрут – після червневих злив в Карпатах розмило багато доріг на під’їздах до полонин.

За легендою, воно цвіте раз в 10 років у високогір’ї Карпат. Якщо його знайде дівчина і подарує своєму коханому, він буде все життя кохати її й ніколи не зрадить.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм