У Верховині встановлять монумент автору фільму «Тіні забутих предків» Сергію Параджанову

Через три роки, 9 січня 2024 року, кіномистецька громадськість відзначатиме 100-річчя від дня народження геніального кінорежисера, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка в галузі кіномистецтва, Сергія Параджанова. З нагоди річниці у Верховині видатному митцю встановлять пам’ятник.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав письменник Василь Нагірняк, пише Ратуша.

Під час ділової зустрічі селищного голови Верховини Василя Мицканюка з головою Всеукраїнської громадської організації «Вірменське товариство культурних зв’язків АОКС – Україна» Оленою Оганесян, кінорежисером Кареном Арустамяном, скульптором Ґрайєром Мартиросяном, представником ГО «Вірменське товариство культурних зв’язків АОКС – Україна» Оксаною Сусяк та заступником голови Верховинської районної державної адміністрації Світланою Уршеджук обговорили укладення меморандуму про співпрацю в галузі культури.

ДО ТЕМИ: У Франківську у мікрорайоні «Княгинин» освятили місце пам’яті діячів молодіжного націоналістичного підпілля. ФОТО

Також Олена Оганесян звернулася до селищного голови Василя Мицканюка з пропозицією відкрити на 100-річчя Сергія Параджанова біля хати-музею «Тіні забутих предків» у Верховині пам’ятник кінорежисеру.

Василь Миколайович привітав пропозицію щодо співпраці і запропонував Олені Оганесян разом зі скульпторами представити на розгляд Верховинської селищної ради ескіз пам’ятника та меморіальної композиції біля нього, після чого депутатський корпус селищної ради на сесійному засіданні прийме відповідне рішення з метою уславлення пам’яті геніального кінорежисера у Верховині, адже Сергій Параджанов не тільки створив шедевральний фільм, а й прославив гуцулів, гуцульський етнос, Гуцульщину на увесь світ,- йдеться у дописі.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм