У бібліотеці Академії Івана Золотоустого зберігаються стародруки, яким понад 500 років. ВІДЕО

У бібліотеці Івано-Франківської Академії Івана Золотоустого зберігають унікальну збірку стародруків, окремим із яких понад пів тисячоліття.

Ці старовинні видання – з колекції Андрея Шептицького, пише Ратуша з посиланням на Канал 402.

На початку 20 століття він передав Духовенству Станіславова, чітко прописавши обов’язки читачів та бібліотекарів та умови зберігання літератури.

Коли Митрополит Андрей Шептицький став єпископом, вирішив подарувати Станіславівській Єпархії власну бібліотеку великої вартості. За документом вказано, що кількість книг становила 3871 примірник, а також додано 3600 волюменів – це пергаментні сувої, – каже директор бібліотеки Івано-Франківської академії Івана Золотоустого Іванна Стрихар.

Останні зникли ще у радянські часи, не дорахувалися бібліотекарі і частини книг. Але левова частка фонду збереглася.

Сьогодні у колекції майже 3000 стародруків. Найбільш унікальні – інкунабули. Видання створені від початку книгодрукування до 1500 року.

Книжка друкована двома шпальтами, містить записи – маргіналії. Книга не містила титульної сторінки, – каже Іванна Стрихар.

Більшість видань – релігійного спрямування: Святе Письмо та твори Отців церкви. Для того, щоб прочитати твори – знадобиться допомога мовознавців.

Книги написані латиною. Зустрічається також старогрецька мова, готична латинь. Дуже важко перекладати книги, бо інкунабули не містили титульної сторінки. Інформацію ми знаходимо на останній сторінці, де прописано про що ця книга, назва та рік видання, – розповідає Іванна Стрихар.

У перспективі науковці хочуть створити міні-музей із стародруками, щоб їх показувати під час екскурсій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Наснилося між двох світів. Невагомість”: письменниця з Івано-Франківська презентувала свою книгу. ФОТО

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм