Урочистості тільки для першачків: як розпочали навчання в одній із надвірнянських шкіл. ФОТО/ВІДЕО

У Надвірнянській загальноосвітній школі № 4, що на Прикарпатті відбулося свято Першого дзвоника.

Понад 20 першокласників пішли на перший шкільний урок, пише Ратуша з посиланням на Суспільне.

Урочистості влаштували тільки для першокласників. Решта школярів – уже на уроках. Надвірнянський район перебуває у помаранчевій карантинній зоні. У школу батькам заходити заборонено, – йдеться у повідомленні.

Жителька Надвірної Інна Митник привела на шкільне подвір’я свого сина Юстина. За її словами, хлопчик радий, що уже йде на навчання.

Урочистої лінійки немає, але нічого страшного. Моя дитина не могла ніяк дочекатися, щоб скоріше піти до своїх друзів, отримати нові враження та розповісти про свої канікули. Ми купили антисептик, маски, взяли запасні, хоча нам повідомили, що в молодших класах вони є не обов’язковими,- розповіла Інна Митник.

ДО ТЕМИ: На Косівщині учні з 1 вересня навчатимуться дистанційно

Школяр сказав, що коронавірусу не боїться:

Думають, що коронавірус – це страшно, але він слабкий, якщо бути в масці в магазині, там, де багато людей. Треба руки дезінфікувати антисептиком, мити руки 30 секунд і тоді карантину не буде.

Керівництво школи рекомендувало деякі предмети проводити дистанційно. А уроки з біології, хімії, географії іноді проводити на вулиці.

Для різних дітей уроки в різний час. В одних – з 8-ї години, в інших – з 8:55. Для нас стало викликом, що великі класи, де більше 20-ти учнів, треба розділити на групи. У таких класах діти будуть навчатися через день. Викликом є навчання в групі продовженого дня, де у списку також 30 учнів. Там також потрібно ділити дітей на групи, – розповів директор Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 Роман Романишин.

У їдальні кожен клас харчуватиметься окремо. Батькам рекомендують давати дітям із собою сніданки та обіди.

Дезінфікуючі засоби для школи закупили, зазначив Роман Романишин. Їх має вистачити на три тижні.

У коридорах школи організували правосторонній рух. Для цього на підлогу нанесли стрілки. Також є кімната для самоізоляції. Для всіх у школі проводять температурний скринінг.

Допускається температура до 37,2 градуса. Коли вже 37,3, то ми дітей не допускаємо до навчального процесу. Після того, як ми поміряли температуру, дитина відпочиває п’ять хвилин. Тоді ми повторно міряємо температуру. Дитина могла хвилюватися, їй могло бути жарко, – зазначила медсестра Іванна Боднар.

Усі вчителі у Надвірнянській школі № 4 – у захисних щитках. Їх закупили за власні гроші.

Надвірна і наш район – в помаранчевій карантинній зоні, тому вчителям рекомендовано бути у щитках. На уроці, фактично, можна подавати матеріал без захисного щитка. Дітям початкових класів можна перебувати при вході в школу, на подвір’ї, в класі та на уроці без захисної маски. Але якщо батьки бажають, то їхня дитина може мати таку маску, – розповіла вчителька початкових класів Людмила Гаврильчук.

Нагадаємо, в Івано-Франківську, Коломиї, Калуші, а також у Тисменицькому, Городенківському і Косівському районах першого вересня учні не пішли до школи. Навчальні заклади закриті через “червону зону” карантину.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм