Унікальне явище для українського футболу: з моменту утворення у ФК «Прикарпаття» лише місцеві

У новітній історії за «Прикарпаття» виступають лише вихованці Івано-Франківська та області.

«Прикарпаття» з Івано-Франківська, загалом, не дуже вирізняється на ландшафті Професійної футбольної ліги України.

Про це повідомляє пресслужба ФК «Прикарпаття», інформує Ратуша.

Клуб вважається звичайною нижчоліговою командою з обласного центру, яка намагається продовжити традиції місцевого футболу після чергової реінкарнації. Але це лише на перший погляд.

Команда має свою фішку – там виступають лише місцеві гравці. Унікальне явище для українського футболу.

«Ми часто спілкуємось із міським головою і в цьому є однодумцями – треба давати шанс  нашій молоді. Хоча простіше взяти зі сторони готового футболіста, ніж виховувати свого. Але з моменту утворення нашої команди ми вирішили грати суто своїми гравцями – вихованцями Івано-Франківська та області. Треба в першу чергу давати шанс своїм хлопцям, щоб вони не ходили по цілому світу і не шукали долі в «Карпатах», «Динамо» чи «Шахтарі», – розповів у коментарі Tribuna.com президент «Прикарпаття» Василь Ольшанецький.

Місцева влада забезпечує клуб фінансами, поки той намагається знайти інші джерела в бізнес-секторі.

З 2016 року «Прикарпаття» об’єднує футболістів з усієї області: Галич, Калуш, Надвірна, Брошнів-Осада, Коломия, сам Івано-Франківськ. В тому числі тих земляків, хто уже повиступав на високому рівні – наприклад, Ігор Худоб’як (той, що Халк) та Андрій Новак, які у свій час виступали в УПЛ.

«За всю новітню історію «Прикарпаття» в нас був лише один гравець не з прикарпатського регіону. Це був переселенець із Луганської області Олександр Солдатенко, але він пробув у нас півроку. Це було більше політичне рішення. А так – не лише гравці, але й всі працівники клубу – місцеві», – пояснив Ольшанецький.

І це поки не гальмує клуб. За чотири роки існування він у на своєму рівні провів порівну сезонів у другій та першій лігах.

«Своїм прикладом ми показуємо силу школи прикарпатського футболу. Показуємо батькам, які віддають дітей в академії «Карпат», «Динамо» та «Шахтаря», що краще тут вдосконалюватись і мати можливість грати в професійному футболі. А не закінчити ці академії, а потім бути непридатними ні до чого. Ми ж розуміємо, яка там конкуренція», – пояснив покликання Ольшанецький.

Один з найдосвідченіших футболістів «Прикарпаття» – 31-річний голкіпер Андрій Новак. За його спиною виступи в УПЛ за «Карпати», «Олександрію» та «Чорноморець», а також ігри в чемпіонатах Молдови та Кіпру.

«Такі умови в клубі є сприятливими саме для молоді. Але для виходу на вищий рівень тільки місцевих виконавців може бути замало», – розповів у коментарі Tribuna.com Новак.

 «Ми пройшли другу лігу, зараз виступаємо в першій. Якщо з часом буде хороша матеріально-технічна база, поставимо задачу виходу і в Прем’єр-лігу. Будемо й там намагатись витримувати цей вектор, але це вже час покаже – залежить від умов. Можливо доведеться підсилитись футболістом зі сторони – наприклад, зі сусідніх областей» – пояснює Василь Ольшанецький.

Нагадаємо, Івано-Франківське “Прикарпаття” підсилюється досвідченим гравцем

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм