Університетська клініка Франківська доліковуватиме пацієнтів, які хворіли на COVID-19. ФОТО

Івано-Франківська університетська клініка підготувала шістдесят додаткових ліжок для пацієнтів, які перехворіли на COVID-19 та при повторному тестуванні отримали негативний результат, але потребують долікування чи реабілітації.

Про це розповіли під час зустрічі з ректором Івано-Франківського національного медичного університету Миколою Рожком та керівництвом Івано-Франківської університетської клініки, пише Ратуша.

До нас можуть потрапити люди, які мають негативний ПЛР-тест або якщо минуло 10 днів з моменту позитивного тесту і останні три дні не було температури. Тільки в такому випадку людина вважається не заразною і може перебувати у “не ковідному” закладі, – пояснив кандидат медичних наук Тарас Кобрин.

За словами директорки університетської клініки Марії Семотюк, лікарня прийматиме хворих з патологіями:

У нас будуть хворі, які мають супутні патології: аритмія, міокардити, цукровий діабет та інші.

Наразі до медзакладу поступила тільки одна пацієнтка, яка перехворіла коронавірусом і зараз має діагностовану двосторонню пневмонію.

Ця пацієнтка прибула до нас у важкому стані. Вона має супутню патологію – важкий гіпотиреоз. Те, що на захворювання, які людина мала раніше, нашарувався коронавірус – це інша проблема. Ми будемо доліковувати супутню патологію, – каже Марія Семотюк.

Директорка університетської клініки додає, що є й інші планові пацієнти, яких можуть госпіталізувати.

У нас домовленість на повне завантаження. Подивимось, що буде цього і наступного тижня. Ми можемо прийняти 60 хворих терапевтичного профілю, – каже Марія Семотюк.

Ректор медуніверситету Микола Рожко запевняє, університетській клініці заборонили приймати пацієнтів з позитивним тестом на COVID-19 на законних підставах.

Ми не пристосовані до цього і не маємо права приймати таких пацієнтів, нам заборонили. Наші урядовці казали, що ми надали місту 60 ліжок з перспективою на COVID-19. Не може бути у нас “ковідних” хворих! До нас потрапляють тільки люди на долікування або реабілітацію. З усією відповідальністю про це заявляю! – наголосив Микола Рожко.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм