Українців примусово переведуть на річні тарифи на газ: як платити менше

З 1 травня 2021-го українців переведуть на новий газовий тариф. Споживачі будуть весь рік платити по одній і тій же ціні. За словами експертів, вартість блакитного палива з доставкою за нових умов наблизиться до 10 грн за кубічний метр.

Один із варіантів економії – влітку платити за місячним тарифом, коли газ дешевий, а взимку переходити на фіксований річний, щоб уникнути можливих цінових стрибків, пише Ратуша з посиланням на Obozrevatel.

При цьому тут є низка важливих нюансів. Так, дійсно, ніхто не заважає переходити з тарифу на тариф. Однак сам річний тариф для нових абонентів щомісяця буде різним. 

Тобто в травні до річного тарифу, незалежно від постачальника, можна буде підключитися за ціною 8 грн/куб. м, а вже у вересні – 10 грн/куб. м. Це означає, що влітку платити за низьким місячним тарифом, а ближче до зими переходити на “дешевий” річний – навряд чи вийде, – йдеться у повідомленні.

Крім того, паралельно з підвищенням тарифів в уряді починають черговий масштабний етап перевірки субсидіантів. В автоматичному режимі, як раніше, пільги продовжуватися не будуть, а отримати їх стане складніше.

ДО ТЕМИ: За місяць заборгованість франківців за газ зросла на майже 80 млн грн 

Документ передбачає перегляд підходів до того, як визначати, чи потрібна йому субсидія. Наприклад, тепер врахують отримані доходи від депозитів, дивіденди від цінних паперів, перекази заробітчан, покупку доларів або євро, інші великі покупки (на суму понад 50 тис. грн) і навіть частоту перетину кордону.

Раніше повідомлялося, що в Україні Міненерго зареєстрував законопроєкт, який дозволить збільшити частку твердого біопалива (дрова) у виробництві теплової та електричної енергії.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм