Туристичний бізнес Яремчанщини б’є на сполох

Відсутність зручного залізничного сполучення разом з інформаційним викривленням реального стану справ вкрай негативно впливає на туристичну галузь Яремчанщини.
Відсутність зручного залізничного сполучення разом з інформаційним викривленням реального стану справ вкрай негативно впливає на туристичну галузь Яремчанщини.

Сьогодні в обласному центрі відбулася зустріч голови Івано-Франківської ОДА Віталія Федоріва з представниками Асоціації готельєрів та власників садиб Яремчанщини.

Туристична спільнота Яремчанщини неабияк стурбована відсутністю туристів у розпал літнього сезону. Причинами такої ситуації називають негативний інформаційний фон навколо нещодавньої стихії та відсутність залізничного руху до Яремчі та Ворохти, пише Ратуша з посиланням на ГК.

Готельєри підготували відповідний лист до голови облдержадміністрації Віталія Федоріва, який підписали понад 400 осіб, задіяних в туристичній сфері. У ньому представники туристичного бізнесу пропонують зробити спільне звернення через центральні та регіональні ЗМІ  до жителів інших регіонів України щодо безпеки перебування на Яремчанщині, транспортної доступності регіону та відсутності критичних наслідків негоди на території Яремчанської міської ради.

«Ще однією важливою проблемою, яка потребує якомога швидшого вирішення, є відновлення залізничного руху до м. Яремче, смт. Ворохта та м. Рахів Закарпатської області. Два роки тому на замовлення ГО «Інститут розвитку Яремчанського краю» було проведено соцдослідження туристичної привабливості Яремчанщини, яке показало, що майже 40% туристів, які приїжджають в наш регіон, добираються сюди потягами. Переїзд залізницею робить відпочинок у Карпатах значно доступнішим: він комфортний та економічно вигідний для великої кількості людей.

Відсутність зручного залізничного сполучення разом з інформаційним викривленням реального стану справ вкрай негативно впливає на туристичну галузь Яремчанщини. Готельєри, власники садиб, ресторатори, перевізники, туристичні фірми, надавачі супутніх послуг щодня зазнають колосальних втрат. Туризм на Яремчанщині – це бюджетоутворююча галузь, тому збитки, які сьогодні несе ця сфера, можуть призвести до зупинки розвитку регіону і ймовірного занепаду», – йдеться у зверненні.

Також представники туристичної сфери просять переглянути карантинні обмеження для ресторанів та кафе, прийняті на засіданні Регіональної комісії з питань ТЕБ і НС 30 червня та мінімізувати перевірки контролюючих органів.

За підсумками зустрічі було вирішено найближчими днями скликати прес-конференцію для центральних та регіональних ЗМІ, щоб повідомити про повноцінне функціонування та готовність туристичної галузі до літнього сезону. 

На підставі звернення представників туристичної галузі облдержадміністрація готує лист до Міністерства інфраструктури щодо відновлення на Яремчанщину руху потягів.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм