Карантинний відпочинок для прикарпатців: де і як відпочити безпечно

В плані туризму настрої на зиму в багатьох песимістичні.
В плані туризму настрої на зиму в багатьох песимістичні.

На сьогодні через карантинні обмеження багато країн не поспішають відкривати свої кордони для туристів. А через поділ на червону та зелену зони і різні умови в’їзду, які оновлюються щотижня, планувати поїздки стало важко.

Про те, як вплинули такі карантинні обмеження на туристичну галузь кореспондент Ратуші поспілкувалась з керівниками турагенцій Івано-Франківська.

Так, за словами менеджера туристичної агенції “ІФ-Тур” Дениса Вербового, карантинні обмеження відчутно вплинули на сферу туризму. Люди хоч і бронюють поїздки, але значно менше ніж минулих років:

Ми їх називаємо “сміливі туристи”. Бо, щоб поїхати кудись в такий час, треба мати нестримне бажання або бути сміливою людиною.

Керівник турфірми “Travel Stars” Анастасія Бутенко розповідає, що протягом трьох місяців вони намагалися дистанційно тримати зв’язок з клієнтами та вирішували проблеми з заявками, які потрапили на карантин.

Більш менш повноцінно роботу ми змогли відновити лише у липні. Країни поступово почали відкривати кордони, надавати різні правила в’їзду. Ми стараємось постійно бути в курсі останніх новин, – зазначає Анастасія Бутенко.

Найбільш безпечною країною цьогоріч для відпочинку, за словами обох, є Туреччина. Бо влада безпосередньо займається питанням безпеки туристів. Хоча тривалість туру скоротилася з 10 днів до 7.

Крім того, в аеропортах Туреччини, якщо є підозра на коронавірус, одразу роблять тест. А тих, в кого результат позитивний, відправляють в окремий готель, який відповідно сертифікований для цього.

Решта країн, в залежності від статистики, потрапили в “червону зону” карантину і після повернення звідти потрібно робити ПЛР-тест або проходити обсервацію. А туроператори не готові організовувати це для туристів своїм коштом.

Проте, як зауважила керівник Travel Stars”, у зв’язку з ситуацією у світі зараз для туристів оформляють ширші пакети страхування.

Взагалі, настрої на зиму в багатьох песимістичні. Турагенти розуміють, що буде карантин і ніхто нікуди не їздитиме. Зараз люди навіть на тиждень вперед не хочуть бронювати, не говорячи про пів року. Бронюють лише на 2-3 дні, – розповідає Денис Вербовий.

І обоє зазначають, що у липні цього року, у порівнянні з минулим роком, бронювання поїздок знизилося на 55%.

Одним із популярних напрямків осінь-зима є автобусно-екскурсійні тури до Європи, тому надіємось, що Європа відкриє свої кордони для туристів. І, звісно, Азія та інші екзотичні країни, які поки ще не надали ніякої інформації, – додала керівник турфірми.

Туроператори кажуть, що наразі прогнозувати наперед щось важко: від повного закриття до продовження роботи комбінацій дуже багато. А в країнах, куди зараз відкриті кордони, сезон скоро закінчиться. Залишиться хіба один Єгипет.

Гавриленко Юлія

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм