Франківець потрапив до ТОП-20 “гарячих” молодих акторів України

“Главком” котрий рік уважно моніторить вітчизняні вистави та фільми у пошуках нових зірок.

Загалом мастите журі в межах проєкту назвало десятки прізвищ зірок, які починають сходити. І принцип формування шорт-листа – суто арифметичний. Тобто в основі – кількість згадок про того чи іншого актора.

Загальними зусиллями вдалося визначити два десятки лідерів молодої плеяди акторів. У першу трійку беззаперечних фаворитів увійшли Марина Кошкіна, Олександр Рудинський та Анастасія Пустовіт. Імена цих акторів згадувались більшістю членів журі.

  1. Марина Кошкіна

Акторка Київського Національного театру імені Івана Франка.

Народилася в багатодітній родині на Луганщині (місто Кремінна). Учениця Богдана Бенюка.

В доробку Марини добрий десяток телепроектів, а також повнометражні художні фільми – “Кіборги”, “Будинок “Слово”, “Захар Беркут”. 

Деякі наші зіркові експерти, зокрема Ірма Вітовська, передбачають, що наступний 2021 рік може стати “роком Кошкіної”, коли до широкого загалу та кіноспільноти нарешті дійдуть найновіші проекти за участю молодої актриси – “Віддана”, “Забуті”, “Із зав’язаними очима”.

Особливі ставки у зв’язку з Мариною роблять на фільм “Із зав’язаними очима”, де вона грає дівчину Юлю, спортсменку ММА (в боях без правил). Той, хто бачив окремі робочі фрагменти нової стрічки, переконаний, що на неї чекає і касовий, і художній успіх.

Марина сьогодні є лідеркою і в деяких театральних пасьянсах. Вона стала номінантом премії “Київська пектораль” за кращу жіночу роль у виставі столичних франківців “Лимерівна”. Режисер Іван Уривський побачив Марину у виставі Молодого театру “Гагарін і Барселона” (режисер Андрій Білоус) і вирішив, що його Лимерівна з п’єси Панаса Мирного має бути саме така – не волоока класична красуня-брюнетка з тугою косою, а дівчина-бешкетниця, яка марить про свободу та право власного вибору.

2. Олександр Рудинський

Актор Київського Національного театру імені Івана Франка, один з найпомітніших учнів Дмитра Богомазова.

Народився у Миколаєві.

Його яскравість має зовнішні фактори. В тусовці його інколи називають “Рудий” (за яскравий колір волосся).

Широку глядацьку популярність та упізнаваність Олександру Рудинському принесла головна роль Ніка в українському молодіжному серіалі “Перші ластівки”.

У фільмографії Рудинського також проекти: “Одинадцять дітей з Моршина”, “Село на мільйон”, “Черговий лікар”, “Подорожники”, “За законами воєнного часу” та інші.

На сцені франківців він поки чекає свою знакову головну роль, а відтак не цурається ні маленьких ролей, ні вводів у старі вистави. Бо нема маленьких ролей, а є лише лінощі.

Сашко каже, що після “Перших ластівок” його почали впізнавати на вулиці та в транспорті, але така упізнаваність, на його погляд, може бути корисною тільки для театральної справи, щоби глядачі, зацікавившись молодим актором після кіно, згодом прийшли і в театр, а вже там визначилися зі своїми вподобаннями.

3. Анастасія Пустовіт

Акторка Київського театру драми і комедії на Лівому березі Дніпра.

Народилася в Скадовську.

Переконливий і помітний творчий успіх прийшов до актриси після участі у фільмі Марисі Нікітюк “Коли падають дерева”, де вона зіграла Ларису.

2018 року на Одеському міжнародному кінофестивалі Анастасія отримала нагороду у номінації “Найкраща акторська робота”. 

Анастасія активно задіяна не тільки в кіно (фільми та серіали “Тінь кохання”, “Подаруй мені щастя”, “Пташка співоча”), але й на театральній сцені.

Популярні вистави – “Клас” (режисер Стас Жирков), “Погані дороги” (Тамара Трунова), “12-та ніч” (Дмитро Богомазов), “Дім на краю душі” (Тамара Трунова).

4. Даша Легейда

Акторка Національного театру імені Івана Франка.

Народилася в Одесі.

Учениця режисера Стаса Мойсеєва вільно почувається у хитросплетіннях драматичних кіносюжетів (проекти “Спокуса”, “Безсмертник”, “Артистка”, “Кріпосна”).

На сцені Київського театру імені Івана Франка задіяна у виставах “Ідіот”, “Всі мої сини”, “Поминальна молитва”.

5. Поліна Василина

Акторка кіно. Учениця майстерні Тараса Денисенка.

Народилась у Києві.

Серед проєктів з її участю: “Скажене весілля”, “Спокуса”, “Рідна кров”, “Дорога додому”, “Крути.1918”.

6. Іван Шаран

Актор Національного театру імені Івана Франка.

Народився в Бориславі.

Герой кінопроєктів “Шляхетні волоцюги”, “Великі Вуйки”, “Останній москаль”, “Артист”.

У театрі імені Івана Франка грає помітні ролі у виставах “Буна”, “Земля”, “Коріолан”.

7. Антоніна Хижняк

Акторка, народилася на Київщині (м. Українка)

Роль-виклик – Мотря з проекту СТБ “Спіймати Кайдаша”.

Як би автори сучасного фільму не намагалися дистанціюватися від класичного оригіналу І.Нечуя-Левицького, але присутність такої Мотрі (Хижняк) додала у цей фільм справжній характер нечуєвих героїнь: серце з перцем, емоційний норов, народний (складний) характер.

8. Наталія Бабенко

Акторка театру і кіно.

Народилася в місті Енергодар.

Можливо, найважливіша її роль (на сьогодні) – легкоатлетка Оксана у спортивній драмі “Пульс” (на основі реальних подій).

Під час зйомок актриса інтенсивно займалася спортом, познайомилася у Дніпрі зі спортсменкою Оксаною Боторчук і це допомогло актрисі у роботі над роллю.

9. Андрій Лідаговський

Актор.

Кажуть, він є непрофесійним актором, одначе українські кінокритики вже назвали відкриттям року після фільму “Мої думки тихі”.

Для актора такого психотипу надзвичайно важливо знайти свого режисера. І Андрій знайшов його – це режисер Антоніо Лукіч, який поставив “Думки”, відкрив Лідаговського і подарував чудового екранного сина Ірмі Вітовській.

10. Тарас Цимбалюк

Актор театру та кіно (сьогодні грає на сцені рідко).

Народився у Корсунь-Шевченківському.

Тарас – актор на ролі справжніх (помітних) українських героїв. Таких він і зіграв у проектах “Чорний Ворон” (Іван), “Спіймати Кайдаша” (Карпо). А ще народні маси запам’ятали його як красеня-коваля у серіалі “Кріпосна”.

На сьогодні у доробку Тараса близько 60 кінопроектів різних форматів та жанрів. Водночас саме за таким героєм плаче українська сцена. Гриця нема кому грати, а тут таке добро у серіалах пропадає… Такі герої і нам потрібні!

11. Євген Ламах

Кіноактор, номінант премії Кіногалузі.

Народився на Сумщині (Лебедин).

У доробку Євгена вже є два знакових кінопроєкти – “Черкаси” та “Крути-1918”. Плюс – добрий десяток телевізійних фільмів.

Виразна зовнішність та внутрішня артистична гнучкість – ці риси якраз і вирізняють Ламаха серед деяких ровесників-акторів і допомагають не забути його героїв відразу ж після перегляду кінострічки.

12. Анна Адамович

Кіноактора.

Народилася у Києві.

У доробку молодої актриси – рейтингові популярні телепроекти, такі, як “Нитки долі”, “Жіночий лікар”, “Тільки не відпускай мене”, “Нюхач-2”, “Клан ювелірів”.

Попрацювала актриса також з оскароносним режисером Вадимом Перельманом (фільм “Купи мене!”).

13. Андрій Федінчик

Актор театру, кіно, дубляжу. Учень видатного актора Юрія Мажуги.

Народився в Улан-Баторі.

Дитинство – Житомир, навчання і кар’єра – Київ.

Зіграв Олексу Савицького у фільмі “Крути-1918”.

Серіальний доробок актора теж чималий, починаючи від всюдисущого “Мухтара”, пригоди якого не оминули, мабуть, жодного українського актора теперішніх часів.

Андрій на екрані – відкрита емоція, романтизм, обов’язковий прихований другий план.

14. Ксенія Мішина

Акторка театру і кіно, учениця Дмитра Богомазова.

Народилася у Севастополі.

Зірка проєктів “Кріпосна”, “Не відпускай”, “У неділю рано зілля копала”, “Маркус”.

Актриса на ролі фатальних героїнь, жінок-вамп, які їй завжди вдається грати переконливо, стильно та смачно.

Наш ексклюзивний український аналог Джоан Колінз. У доробку актриси – майже три десятки проектів різної ваги та жанрів. Де б не знімалася, фатальна краса притягує глядача до екрану і іноді виникає враження, що насправді грає запрошена голівудська зірка.

15. Міла Сівацька

Кіноакторка, фотомодель, співачка.

Народилася у Києві.

Міла стала зіркою ще зі своїх перших кроків у шоу-бізнесі. Участь у дитячому Євробаченні, проект “Голос. Діти”, робота фотомоделлю для обкладинок дитячих журналів та каталогів. 

У кіно – з 10 років. У її фільмографії є епічні саги – “Нитки долі”, “Хазяйка”.

Ольга Сумська щиро підтримує свою молоду колегу і відзначає її серйозний потенціал, який згодом розкриється у наступних проектах. Рання слава Міли народжує навколо і хейтерські зазіхання, але тільки і тільки робота доводить право молодої успішної актриси займати те місце, яке сьогодні вона і зайняла у сучасному кінобізнесі.

16. Вадим Головко

Актор театру і кіно.

Народився в Донецьку.

Головний його фільм – “За правом любові” (2018), де актор зіграв Петра-Дмитра Кречета, котрий втратив пам’ять після катастрофи, а згодом його дружина виходить заміж за іншого, а потім доля знову їх зводить (і так далі, за фірмовим сценарієм Тетяни Гнєдаш).

Фільм демонструвався на “1+1”, отримавши багатомільйонну аудиторію і подарувавши одеському акторові миттєву впізнаваність серед глядачів.

Вадим – одеський Жерар Філіп. Актор романтичної зовнішності та глибокої інтелектуальної напруги.

Ці риси він гідно демонструє на українській театральній сцені в Одесі – у виставах “Містифікація”, “Турандот”, “Вона його любила”.

17. Наталія Денисенко

Кіноакторка.

Народилася в Чернігові.

Знімалася у фільмах “Ніч Святого Валентина”, “Село на мільйон”, “Століття Якова”, “Казка старого мельника”, “Дорога додому”, “Кріпосна”.

Звісно, був у кінобіографії і фатальний детективний “Пес” (куди ж без нього?).

Займається кінодубляжем, задіяна в незалежних театральних проєктах.

18. Іван Бліндар

Актор театру і кіно.

Народився в Івано-Франківську.

Зірка не тільки місцева, але й з претензіями на всеукраїнський масштаб. У рідному театрі дихає у спину Роману Луцькому (загально визнаний секс-символ нового українського кіно).

Фільми Івана – “Кров’янка” (короткий метр), “Коли падають дерева”, “Шлях мерця”, “Сквот-32”.

Актор-запальничка, безперебійні вибухи артистичної енергії, здатність переконливо грати на сцені Котигорошка, Тіля Уленшпігеля, Евріала (в Енеіді), а також алкоголіка-художника Моріса Утрілло (в “Модільяні”).

Самобутній яскравий актор- самородок, який також чекає в українському кіно на свого кінорежисера.

19. Даша Плахтій

Кіноакторка, учениця Дмитра Богомазова.

Народилася в Павлограді
Одна з найзатребуваніших кіноактрис свого покоління (“Стрімголов”, “Жіночий лікар”, “Пастка”, “Незламна”).

На 2021 й рік перенесли прем’єри очікуваної кіноcтрічки “Довбуш” режисера Олеся Саніна, де у Даші головна роль Марічки. Режисер обіцяє у своєму фільмі яскраві акторські творчі вибухи.

20. Анатоль фон Філанда

Актор театру і кіно.

Народився у Києві.

Працював у Молодому театрі, де грав, як Бог, у камерній виставі Гра в Бога.

Потім грав у театрі “Актор” у виставі “Двоє на гойдалці”.

Знімався – “Село на мільйон”, “Нитки долі”.

Але найбільший його успіх – Моріарті, віртурозна пародія на роль Ендрю Скотта у британському серіалі Шерлок (це був гумористичний серіал від Студії Квартал 95).

Цього самобутнього трохи екзотичного актора виділяли, ще коли він ще грав у Молодому театрі. Нині він виховує маленького сина Крістіана-Доріана. Особливо відзначив актора Володимир Горянський у межах нашого рейтингу.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм