“Тепле місто” оголосило переможців весняної хвилі малих ґрантів

На зимову хвилю ґрантової програми, яка тривала з 28 січня до 28 лютого, подалося 24 проєкти. 13 березня відбувся другий тур оцінювання проєктів, які увійшли в шорт-лист ґрантового конкурсу.

За перемогу в категорії “20 тис. грн” змагалось 19 команд, у “категорії 10 тис. грн” — 5 команд, інформує Ратуша з посиланням на пресслужбу “Теплого міста”.

Комісія обрала 6 команд, ідеї яких будуть підтримані та втілені вже незабаром в Івано-Франківську. Фінансування отримають 6 команд в категорії “20 тис. грн” на загальну суму 119 860 гривень. Фонд програми сформовано з внесків бізнес-спільноти платформи “Тепле Місто”, а також за підтримки організації National Endowment for Democracy.

До незалежної комісії увійшло 5-ро осіб:

 • Дмитро Кузнєцов — менеджер проєктів у молодіжній організації “СТАН”;
 • Марія Мелінишин — комунікаційниця, PR менеджерка;
 • Геннадій Пономаренко — начальник Управління житлової політики;
 • Андрій Грабчук — начальник відділу стратегічного планування та аудиту компанії АТ “Прикарпаттяобленерго”;
 • Андрій Коваль — спеціаліст та менеджер проєктів в Івано-Франківському ІТ-кластеру.

Переможцями весняної хвилі програми стали:

 1. Освітній простір в Івано-Франківському краєзнавчому музеї” – ініціативна група ІФКМ.

Сума фінансування: 20 000 грн.

Тематичний напрям: прогресивна освіта. Команда має на меті створити освітній мультимедійний простір в експозиційних залах музею для проведення інтерактивних уроків, тематичних переглядів документальних та художніх фільмів, організації майстер-класів та різноманітних воркшопів для відвідувачів музею (зокрема, учнів та студентів). За кошти ґранту буде придбано безкаркасний проєктор та крісла-пуфи, – інформує “Тепле місто”.

 1.  “Простір екосвідомих людей” – проєкт ГО “Гірський рятувальний центр”.

Сума фінансування: 19 900 грн.

Тематичний напрям: екологія та енергоефективність. Метою проєкту є створення креативного простору для еко-свідомих людей в Івано-Франківську задля активізації громадських еко-ініціатив, посилення уваги до збереження природи, підвищення рівня екологічної свідомості місцевого населення та запровадження практики та переробки ТПВ, – йдеться в повідомленні пресслужби.

ДО ТЕМИ: Три нові туристичні проєкти Івано-Франківщини претендують на ґранти

 1. “Будь помітний! Збережи життя!” (третя хвиля) – ідея ГО “Центр економічного та соціального розвитку “Меркурій”.

Сума фінансування: 19 960 грн.

Тематичний напрям: стала мобільність. Команда прагне за допомогою роз’яснювальної роботи зменшити кількість аварій та дорожнього травматизму в місті за участю пішоходів та велосипедистів. Проєкт базуватиметься на низці активностей, зокрема: розробці і виготовленню екосумок та легкого рюкзака зі світловідбиваючими елементами; проведенню заходів, спрямованих на популяризацію та усвідомлення необхідності щоденного використання речей зі світловідбиваючими властивостями серед мешканців міста за участі представників патрульної поліції, – повідомляє пресслужба.

 1. Виставка “Болото” – проєкт Ініціативи центру сучасного мистецтва.

Сума фінансування: 20 000 грн.

Тематичний напрям: сучасне мистецтво. Організація виставки сприятиме послідовному впровадженню практик сучасного мистецтва в міський простір, активізуватиме мистецький процес, стане спробою налагодити співпраці приватних і державних інституцій міста, – інформує “Тепле місто”.

 1. “Вдома у БА і Ді” – ідея ГО “Ба і Ді Клуб”.

Сума фінансування: 20 000 грн.

Тематичний напрям: розвиток прогресивного підприємництва. Кошти ґранту допоможуть команді створити умови для взаємодії людей віком 45+ та дітей віком від 2-х до 10-ти років шляхом організації фізичного простору/хабу «Вдома у БА І ДІ» (соціальна дитяча кімната + осередок Ba&Di Club) в одному з мікрорайонів Івано-Франківська, – повідомляє пресслужба “Теплого міста”.

ДО ТЕМИ: Франківський драмтеатр досі не отримав фінансування, яке передбачає статус “Національного”. ВІДЕО

 1. Raspberry Pi – проєкт колаборацій ГО «Академія новітніх технологій» та ГО “Інститут неформальної освіти”.

Сума фінансування: 20 000 грн.

Тематичний напрям: прогресивна освіта. Проєкт націлений ознайомити дітей із можливостями конструювання пристроїв на основі одноплатного комп’ютера Raspberry Pi, – йдеться в повідомленні пресслужби.

Довідка

Програма «Малі Ґранти Теплого Міста» започаткована платформою «Тепле Місто» для підтримки прогресивних міських ініціатив у 2015 році. Ґрантовий фонд програми формується з внесків бізнес-спільноти платформи та складає 80 000 грн на одну хвилю.

Загалом за час існування програми ми підтримали 52 різні проєкти, які вже змінюють освіту, мистецтво, спорт та екологію в Івано-Франківську.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм