Суперфуд сезону на Центральному ринку: корисна чорниця

Цікавою властивістю ягоди є те, що сушені вони мають антибактеріальну дію.
Цікавою властивістю ягоди є те, що сушені вони мають антибактеріальну дію.

На Прикарпатті триває сезон чорниці. Ці ягоди можна легко знайти на Центральному ринку Івано-Франківська.

Везуть її з Косівського, Верховинського та Рожнятівського районів, а збирають в екологічно чистих Карпатах на висоті понад 500 метрів, йдеться на сторінці Центрального ринку.

«Вродила цього чорниця, нема що сказати, – говорить продавець Марія. – Ягоди великі, мають дуже багато соку в собі. На компоти і варення в самий раз».

Щодо користі, то в чорниці міститься велика кількість вітамінів А, В і С, а також флавоноїдів і марганцю. Ягоди, застосовуються для лікувань серцево-судинної системи і шлунково-кишкового тракту. 

Також чорниця незамінна при лікуванні проблем зору, завдяки вмісту вітаміну А. Відомо, що вона не лише допомагає позбутися втоми очей, але й загострює зір.

Виявляється, чорниця здатна збільшувати у мозку кількість дофаміну – сполучення, що регулює найважливіші процеси мозку. Збільшення дофаміну сприяє виробленню гормону росту, який відповідає за поновлення та омолодження всіх клітин організму.

Цікавою властивістю цієї ягоди є те, що сушені вони мають антибактеріальну дію і добре допомагають при розладі шлунку.

Ягоди чорниці можна використовувати як начинку для пирогів і вареників. Крім того, з них виходить чудовий кисіль.

Всі овочі та фрукти, перед тим, як потрапити на прилавки, проходять ретельний контроль на вміст нітратів. Тому за якість покупок на Центральному ринку Ви можете не переживати. 

Партнерський матеріал

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм