Стало відомо, як відновлюватимуть електропостачання на Прикарпатті

До пошкоджених негодою об'єктів електропостачання буде відновлюватись поетапно.
До пошкоджених негодою об'єктів електропостачання буде відновлюватись поетапно.

Станом на 24 червня повністю без електроенергії залишаються 26 населених пунктів області. Частково без електропостачання – 46 пунктів.

Про це повідомляє пресслужба АТ «Прикарпаттяобленерго» , пише Ратуша.

Найбільше від наслідків негоди страждають Верховинський, Галицький, Долинський, Калуський, Коломийський, Косівський, Надвірнянський, Рожнятівський райони та Яремчанська зона.

Основними причинами аварійних вимкнень електропостачання є підтоплення електрообладнання, падіння опор та обриви через падіння на лінії електропередачі гілок та дерев. Також, в населених пунктах, де прибула вода, лінії вимикають на прохання МНС заради безпеки мешканців,- йдеться в повідомленні.

За даними АТ «Прикарпаттяобленерго» на Коломийщині вода пошкодила переходи через річку Прут до трьох великих підстанцій, а до пошкоджених ліній неможливо дістатись через затоплення русла ріки, вздовж якого лінія прокладена.

Протягом усієї ночі працювали бригади, завданням яких було не допустити короткого замикання у підтоплених будинках.

Найскладніша ситуація у гірських регіонах області:

На Косівщині та Верховинщині вода прибула настільки, що зараз відсутні під’їзди до кількох населених пунктів, а через зсув грунту на Буковецькому перевалі тимчасово перекрита дорога між Косовом та Верховиною. На місці зсуву працює спецтехніка, і за відсутності нових зсувів дорогу розчистять до обіду. Доступу до більшості електроустаткування практично немає .

Фахівці компанії звертаються до жителів з проханням не намагатися самостійно відновити електропостачання, не наближатися до ліній електропередач, обходити повалені опори, обірвані проводи та не підходити до електрообладнання.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм