Стало відомо, наскільки скоротилась чисельність населення Прикарпаття

На Івано-Франківщині смертність перевищує народжуваність.
На Івано-Франківщині смертність перевищує народжуваність.

На початку 2020 року чисельність населення Івано-Франківської області становила 1 мільйон 368 тисячі осіб. Це 3,3% від загального населення України.

Про це йдеться на сайті головного управління статистики в Івано-Франківській області, пише Ратуша.

На сьогоднішній день у містах проживає 606,8 тисяч людей, у сільських місцевостях – 761,3 тисяч.

За чисельністю наявного населення Івано-Франківщина посідає 12 місце серед регіонів України. Упродовж 2019 року чисельність населення зменшилась на 5,2 тис. осіб, у тому числі у міських поселеннях – на 0,2 тис., у сільській місцевості – на 5 тис. осіб.

Варто зауважити, що зменшення чисельності населення зафіксовано в усіх містах обласного значення та районах, крім міст Івано-Франківська, Калуша та Коломиї. 

За останні п’ять років чисельність населення Івано-Франківщини зменшилась на 14,2 тис. осіб, в основному, внаслідок природного скорочення.

За співвідношенням розподілу за статтю — жінок на Прикарпатті більше (52,7 %).

Загалом чисельність населення Івано-Франківщини за останні п’ять років зменшилась на 14,2 тис. осіб.

Упродовж 2019 року в області зареєстровано 17,6 тис. померлих. Рівень смертності склав 12,8 померлих на 1000 осіб наявного населення, що є нижчим показника в цілому по Україні (14,7‰). За рівнем смертності серед регіонів Івано-Франківщина посіла п’яте місце, на 100 померлих припадає 69 живонароджених (в Україні – 53).

Довідка Ратуші:

Щорічно, 11 липня в усьому світі відзначають Всесвітній день народонаселення, встановлений ООН у 1989 році. За даними ООН, зараз на Землі проживає 7,7 млрд. осіб.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм