“Справа Василя Стуса” жива: Кіпіані виграв апеляцію у Медведчука

Сьогодні, 19 березня, в Київському апеляційному суді відбувся розгляд апеляції на скандальне рішення Дарницького суду щодо заборони поширення книги “Справа Василя Стуса”.

Автор книги Вахтанг Кіпіані на своїй фейсбук-сторінці повідомив, що на судове засідання адвокат Медведчука Кириленко не прибув, “бо має якісь справи як депутат Київради від ОПЗЖ”, пише Ратуша.

Колегія суддів вирішила проводити засідання без представника позивача, оскільки він був належно повідомлений про дату суду.

А вже після судового засідання письменник повідомив, що суд задовільнив апеляцію і справу вони виграли:

Слава Україні! Ми виграли справу.

ДО ТЕМИ: Заборонену книгу “Справа Василя Стуса” випустять в аудіоформаті

Що відбувалося з книжкою?

“Справа Василя Стуса” – збірник документів із шеститомної кримінальної справи КДБ УРСР проти українського письменника. 

Як відомо, Віктор Медведчук був адвокатом Василя Стуса. І, за оцінками юристів та істориків, його діяльність не в останню чергу призвела до того, що поетові дали 10 років ув’язнення в таборі суворого режиму.

У серпні 2019 року лідер партії “Опозиційна платформа – За життя” і кум президента Росії Віктор Медведчук подав до суду на журналіста Вахтанга Кіпіані. Медведчук вимагав заборонити продаж у будь-якій формі і на будь-якій території примірників цієї книги.

Дарницький районний суд Києва заборонив розповсюджувати тираж книги Вахтанга Кіпіані “Справа Василя Стуса” в “такому вигляді”, тобто зі згадками про Віктора Медведчука. Суд визнав, що деякі фрази у книзі порушують його честь та гідність. 

Сам Вахтанг Кіпіані зазначив, що “ніхто вибачатися перед Медведчуком не буде”. І додав, що, згідно з рішенням суду, мав би видалити ці епізоди. Однак автор цього не робитиме. Видавництво Vivat також повідомило про те, що буде поданий позов до апеляційного суду.

Рішення суду першої інстанції не набувало чинності, бо йшов час на подання апеляції. І до рішення апеляційної інстанції видавництво спокійно могло надрукувати та продати новий наклад.

Новий наклад книги “Справа Василя Стуса” склав 15 тис. примірників. Окрім того, книга незабаром буде доступна в аудіоформаті – її озвучить український режисер і актор кримськотатарського походження Ахтем Сеітаблаєв.

Раніше було вже надруковано майже 20 тис. примірників. Цей наклад повністю розкупили в день оголошення Дарницьким судом рішення про заборону.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм