Соцопитування: майже 80% українців святкують Різдво 7 січня

Більшість українців святкують Різдво 7 січня і вважають його улюбленим серед новорічних свят, свідчать результати опитування Соціологічної групи “Рейтинг” 2-4 січня 2021 року.

Згідно з результатами соцопитування, 77% опитаних зазначили, що святкують Різдво 7 січня, 15% сказали, що відзначають це свято двічі, і за юліанським календарем (7 січня), і за григоріанським (25 грудня), лише 3% святкують Різдво тільки 25 грудня. Водночас 5% українців взагалі Різдва не святкують.

Так, найбільше тих, хто святкує Різдво двічі, або ж за новим стилем – у західних регіонах і в Києві.

56% респондентів зазначили, що найулюбленішим серед новорічних свят для них є Різдво. 28% сказали, що це Новий рік, 6% – День Святого Миколая, 3% – Старий Новий Рік.

Під час опитування методом CATI (computer-assisted telephone interviews – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів було опитано 2,5 тис. респондентів. Аудиторія: населення України віком від 18 років і старше у всіх областях, окрім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю й типом поселення.

Похибка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше ніж 2%.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм