Скільки платитимуть прикарпатці за доставку газу у лютому

Із першого лютого діє новий тариф на розподіл газу. Для жителів Івано-Франківщини він становить дві гривні 15 копійок.

Комерційний директор “Івано-Франківськгазу” Віктор Кедик каже, що такий тариф встановила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Він діятиме до того часу, поки НКРЕКП не перегляне його, пише Суспільне Карпати.

Рішення про зменшення тарифу до однієї гривні сімдесяти дев’яти копійок без ПДВ з’явилося на сайті НКРЕКП 30-го січня. Фінансовий директор “Івано-Франківськгаз” Дмитро Горбатюк пояснює, чому споживачі отримають платіжки із більшою цифрою.

Наш новий тариф, який діятиме з першого лютого – 1,79 копійок без ПДВ, підкреслюю. З ПДВ складатиме дві гривні 15 копійок за один кубометр замовленої потужності на місяць. ПДВ – щоб не було всіляких інсинуацій – це податок, який не залишається у розпорядженні підприємства, а сплачується нами до держбюджету, – каже Дмитро Горбатюк.

За словами комерційного директора “Івано-Франківськгазу” Віктора Кедика за доставку газу повинні сплачувати споживачі, у яких споживання газу комплексне, але при цьому вони використовують мінімальну кількість газу або не використовують його зовсім.

За даними інфографіки про мінімальний обсяг річної замовної потужності, за користування газовою плитою мінімальний обсяг складатиме 39 кубічних метрів; газової плитою і газовим нагрівачем – 126 кубів; плитою, нагрівачем і опалювальним приладом (комплексне споживання) – 314 кубометрів.

Дуже важливо відзначити: якщо у споживача в оселі є газовий опалювальний прилад і навіть, якщо він не використовується з якихось причин, бо користувач може жити на іншому об’єкті, приїжджати і користуватися виключно газовою плитою, – говорить Віктор Кедик. – Все одно, якщо цей прилад встановлений в оселі, якщо він передбачений проєктною документацією, то мінімальний обсяг складає 314 кубометрів на рік.

Він також додає, аби не сплачувати за використаний газ, необхідно змінити проєктну документацію та від`єднати газові опалювальні прилади.

До слова, у січні за доставку газу розрахувалися 75 % споживачів. Ще 25 % боргують газовикам 102 мільйони гривень.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм