Саміт розвінчання фейків про відносини між Україною та ЄС

6 жовтня в Брюсселі відбувся саміт Україна-ЄС. Спробуємо описати його результати.

Партнери України з Євросоюзу запевнили, що безвізовому режиму ніщо не загрожує і українські громадяни знову зможуть подорожувати в країни ЄС, як тільки дозволить епідемічна ситуація, пише Ратуша з посиланням на Типовий Франківськ.

Саміт, ще раз підтвердив, що жодне із звинувачень, які лунали на адресу української влади в цьому контексті, немає реального змісту.

Євросоюз повністю підтвердив те, що жодних намірів забрати безвіз немає і не було. Україна відповідає усім критеріям, які існують для безвізу. Одразу після подолання коронавірусу, безвіз відновиться у повному об’ємі для громадян України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шмигаль: Україна не зможе виплачувати пенсії своїм громадянам через 15 років

Євросоюз пішов на зустріч у питанні надання Україні так званого промислового безвізу. Це буде важливе рішення, яке необхідне для збільшення експорту наших товарів з високою доданою вартістю на ринок країн Євросоюзу. Домовились про започаткування експертної місії для визначення готовності України до підписання цієї Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів.

Євросоюз підтвердив своє прагнення підтримувати реформи в Україні, в тому числі наданням фінансової допомоги.

Україна після заміни очільника Національного банку влітку цього року повністю забезпечує усі необхідні умови для цивілізованої роботи регулятора. Національний банк є незалежним, діє фахово та прогнозовано, тож немає перепон для того, щоб отримати фінансову допомогу від ЄС і це буде визнано.

Також серед важливого Євросоюз погодився на оновлення Угоди про асоціацію. Це було одне з головних завдань нашої зовнішньої політики. Угода з 2014 року стала меншою, ніж можливості нашої двосторонньої роботи з ЄС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський перетворив робочий візит на Прикарпаття в агітаційне шоу. ФОТО

Тож, початок такого діалогу є першим важливим кроком, який підтверджує довіру Євросоюзу до України. На сьогодні вже більше 40 відсотків нашої торгівлі припадає на Євросоюз, і потенціал до зростання в цьому секторі величезний.

Євросоюз підтримав підхід України після зміни влади у 2019 році до переговорів у Нормандському форматі та у Тристоронній контактній групі. Євросоюз визнав, що конструктивний підхід України до переговорів, постійні намагання запропонувати рішення позбавляють Росію аргументів та звужують для Росії простір для маневру.

Також Євросоюз підтвердив свою зацікавленість в тому, щоб допомогти Україні подолати загрозу Ковіду.

Для цього Євросоюз надасть Україні 190 мільйонів євро на боротьбу з епідемією та допоможе отримати вакцину, коли вона з’явиться підтверджена та ефективна

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм