Руслан Марцінків про затоплені села ОТГ: Ми готові підставити плече

В цей час в Підпечерах понад 150 житлових будинки відрізані водою, з них біля – 80 підтоплено.

Міський голова Руслан Марцінків відвідав постраждалі від повені села Івано-Франківської об’єднаної територіальної громади Підлужжя та Підпечери. Передав людям продуктові пакети та оцінив пошкодження, завдані негодою.

Виконувачка обов’язків старости села Підлужжя Ярина Стойко каже, що тут затоплено близько 60 домогосподарств і 60 га сільськогосподарських земель.

«Передбачити таку ситуацію було неможливо. Максимум, що ми можемо – забезпечити людей продуктами, питною водою, медикаментами і перевозити їх через воду, коли буде потреба. Відкачати воду неможливо, бо це дві річки: Бистриця і Ворона, тож лишається тільки сподіватися, що буде погода і вода сходитиме», – каже староста.

В цей час в Підпечерах понад 150 житлових будинки відрізані водою, з них біля – 80 підтоплено. Рятувальники працюють з 5 години ранку, до 16 години встигли евакуювати 38 людей. Сили цивільного захисту в складі 5 чоловік моточовном перевозять людей до автошляхів, а також доставляють необхідні продукти харчування, питну воду тим, хто потребує.

Мешканець Підпечер Володимир говорить, що вода почала прибувати раптово зранку 24 червня. «Готувалися до того, що вода буде і в хаті. Попідіймали меблі, з городів позабирали все, що могли… Але багато не врятуєш». Каже, що, попри відірваність, люди могли добратися на роботу човном. Та й сусіди стараються допомагати один одному

Секретар Івано-Франківської міської ради Віктор Синишин, який також приїхав у села, закликає людей допомагати один одному. Десь потрібно допомогти з ліками, а десь – фізично зводити укріплення від води.

Міський голова Руслан Марцінків каже, що за прогнозами вода триматиметься ще 2 доби: «300 родин відрізані від населеного пункту, працюють рятувальники, але ситуація дуже важка. Підпечери та Підлужжя приєдналися до Івано-Франківської громади, тож ми одна родина. Місто допомагатиме, чим зможе, ми готові підставити плече».

Усього в ОТГ підтоплено 250 присадибних ділянок, 194 га сільськогосподарських угідь, 136 житлових будинків, понад 100 господарських будівель. Розмито 32,45 км берегів річок Бистриці Надвірнянської та Бистриці Солотвинської (в м. Івано-Франківську, с. Вовчинці, с. Опришівці, с. Черніїв). Пошкоджено 970 м дамб та 3,1 км берегоукріплень. Пошкоджено 11, 4 км автомобільних доріг (1,4 км із них – в Чернієві).

Щодо міста, то найбільше постраждали від води мікрорайон «Пасічна» (Тролейбусне депо КП «Електроавтотранс», вул. Хіміків, Целевича, а також ДНЗ № 35 «Вишиванка»).

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм