Руслан Марцінків: Ми категорично проти дистанційного навчання з 1 вересня

В Івано-Франківську з 1 вересня розпочнуть свою роботу 106 освітніх закладів, за парти сяде понад 59 000 дітей.
В Івано-Франківську з 1 вересня розпочнуть свою роботу 106 освітніх закладів, за парти сяде понад 59 000 дітей.

У Франківську відбувся круглий стіл “Дистанційне навчання: можливості, проблеми та шляхи вирішення”.

Освітяни та батьки обговорили з міським головою те, як організувати навчальний процес з максимальною користю для учнів. Адже минулий навчальний рік розпочався звичайно, а от його завершення стало справжнім викликом для учнів, їх батьків і вчителів, пише Ратуша з посиланням на сайт міста.

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ: Онлайн, офлайн чи по змінах: у якому форматі навчатимуться франківські школярі цього року. ВІДЕО

Директор Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Ігор Максимчук очікує на алгоритми роботи від Міністерства освіти та науки України та Міністерства охорони здоров’я.

Саме вони повинні чітко регламентувати роботу освітніх закладів у випадку продовження карантину і у випадку виходу з нього. Але запевняє, що заклади освіти Івано-Франківська з 1 вересня будуть повністю готові до роботи у новому навчальному році.  

В Івано-Франківську з 1 вересня розпочнуть свою роботу 106 освітніх закладів, за парти сяде понад 59 000 дітей. Зокрема, 3640 дітей підуть до першого класу! До освітніх закладів у місті піде найбільша кількість дітей за часів незалежності. За прогнозами, з 1 вересня ми розпочнемо роботу у традиційному, звичному режимі. Для цього ми проводимо великі підготовчої роботи: окрім поточних ремонтів, закупимо для шкіл з міського бюджету безконтактні термометри, антисептичні і дезінфікуючі засоби, тощо, – говорить Ігор Максимчук. 

Учасниця спільноти «Батьки за дітей» та багатодітна мати Ольга Загайкевич говорить, що батьки дуже схвильовані через те, що початок нового навчального року може бути дистанційним.

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ: Цього року в Івано-Франківську рекордна кількість школярів. ВІДЕО

За її словами, дистанційне навчання під час карантину стало неприємним сюрпризом і для батьків, і для дітей, і для вчителів. Це завдало шкоди зору, поставі дітей, їх дисципліні. Та не найкраще відобразилося на їх психологічному стані. Тому на круглому столі батьки внесли свої пропозиції щодо організації подальшого, ймовірно, дистанційного, навчання дітей. 

Натомість міський голова зазначає, що місто зробить все необхідне, аби навчальний рік для дітей почався у звичному режимі. 

Ми категорично проти дистанційного навчання з 1 вересня, — говорить міський голова Руслан Марцінків, — Нічого не замінить живого спілкування з вчителем, викладачами та однолітками. Важливо добитися від Кабінету Міністрів України загалом і профільних міністерств рішення, щоб з 1 вересня повноцінно школи могли запрацювати. Зі свого боку, як би не було важко фінансово, ми забезпечимо все найнеобхідніше для цього.  

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм