Рогатинська лікарня закупила ліки у півтора рази дорожче середньої ціни. ФОТО

КНМП «Рогатинська центральна районна лікарня» Івано-Франківської області замовила Платифілін, який застосовується при функціональних розладах кишечнику, у півтора рази дорожче середньої ціни по Україні.

Про це свідчать дані моніторингу «Наших грошей» фармацевтичних закупівель у системі «Прозорро» за квітень-травень, пише Ратуша.

До огляду включили 120 угод на купівлю Платифіліну (у вигляді розчину для ін’єкцій 0,2% по 1 мл в ампулах № 10 у коробці) різного виробництва. Розбіг цін на препарат складав понад 2,5 раза, – йдеться у повідомленні.

Середня ціна упаковки за проаналізований період склала 58,20 грн. Це майже на 55% більше, ніж три роки тому, коли середня ціна в на початку 2017 року складала 37,87 грн.

ДО ТЕМИ: Цього року прикарпатці сплатили податків на майже 51 мільйон більше, ніж минулого

Найнижча ціна була вказана в угоді Військової частини А 1446 з ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця» – 34,92 грн. за упаковку.

Згідно з даними, половина замовників в квітні-травні купувала Платифілін дорожче середньої ціни. В 11 закупівлях ціна упаковки була вищою за 70 грн. З цього списку – вісім областей Західної України.

Найдорожчу закупівлю Платифіліну за результатами тендеру зробила «Рогатинська центральна районна лікарня», яка купила розчин по 88,89 грн. за упаковку, – додали у повідомленні.

Угоду уклали ТОВ «Укрмедекспорт», її єдиним конкурентом на тендері було ПП «Сана Ко» з дорожчою на 0,01% пропозицією. Під час торгів конкуренти не знижували ціни.

Власницею «Укрмедекспорт», яке зареєстроване в Рогатині, є Ольга Билів. За даними «Прозорро», за останні чотири роки фірма отримала замовлень на 95,28 млн грн.

Головним лікарем «Рогатинської центральної районної лікарні» є Тарас Бандру. За 2019 рік він задекларував 212 тис грн. зарплати та 18 тис грн. пенсії. Він також задекларував в «Приватбанку» півтора десятка рахунків, але не вказав суми коштів на них.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм