“Риба загинула не з вини станції”,- представник Золотолипської ГЕС. ВІДЕО

Рибовідний канал відкритий завжди, а риба у кінці січня загинула не з вини станції. Так представник гідроелектростанції в селі Золота Липа, що на Прикарпатті, Богдан Кучаравий прокоментував Суспільному повідомлення Держрибагентства про порушення на каналі ГЕС.

9 березня кореспонденти Суспільного Карпати розповідали про ситуацію на Золотолипській ГЕС. Тоді представник станції від коментарів відмовився. Однак, після виходу публікації погодився дати коментар.

Рибохідний канал Зололипської гідроелектростанції, за словами бригадира ГЕС Богдана Кучаравого, працює постійно, а не є закритим 11 місяців, як це раніше повідомили представники Державного агентства рибного господарства.

Канал 11 місяців закритий не може бути, бо період нересту в нас триває два з половиною місяці, який відкритий однозначно. В інші місяці він відкритий практично на всю свою потужність, тільки в тих випадках, якщо проводяться якісь роботи чи ще щось, ми його закриваємо. Змушені закрити для безпеки працівників, – каже Богдан Кучаравий.

Проблему з рибоходом, який зараз є на ГЕС, начальник Державного агентства рибного господарства в Івано-Франківській області Любомир Стрембіцький називає не новою.

Рибохід, який є, думаю, що на погляд спеціалістів Укрпроекту і інших наукових установ, він не є доцільним. Тобто, я жодного разу при багаточасовому спостереженні не бачив будь-якого навіть ймовірного руху риби у цьому рибовідному каналі. Можливо вже в найбільшу повінь, коли все топить, то може туди потрапити, – зазначив Любомир Стрембіцький.

31-го січня на скидному каналі Золотолипської ГЕС знайшли мертву рибу. Перед цим, 17-го січня, каже бригадир Золотолипської ГЕС Богдан Кучаравий, робота станції призупинялася на три дні через крижаний покрив на річці Золота Липа.

Викид в річку тут практично неможливий, тут немає нічого, що можна скинути в річку. В нас немає ніяких, за версією начальника рибінспекції, хімпрепаратів, якими чистяться турбіни, вони в принципі не чистяться нічим. Жодного викиду, ніякого обриву кабелю, знову ж за версією начальника рибінспекції, не було. Що стало причиною, ми сказати не можемо, – зауважує Богдан Кучаравий.

Про те, що в річці Золота Липа загинула риба, Держрибагентство дізналося із соцмереж, каже представник установи Любомир Стрембіцький. Розповідає, що тоді опублікували опитування для місцевих жителів у Facebook, щоб вивчити ситуацію, яка була на Золотолипській ГЕС.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм