Режисер Жуль Одрі розповів про прототип «Мадам Елен», яка живе в Івано-Франківську

Зараз жінці 82 роки, вона народилась у Франції, але більшу половину життя проживає в Івано-Франківську.

У інтерв’ю Главкому режисер Івано-Франківського драматичного театру імені Івана Франка Жуль Одрі розповів як йому прийшла ідея постановки вистави про “Мадам Елен”, пише Ратуша.

Декілька слів про твою «Мадам Елен». Як ви зустрілися, як знайшли одне одного? 

– Передісторія цієї вистави розпочалася зі знайомства. Після однієї пресконференції у нашому театрі мене запросили на інтерв’ю. Спочатку я не зміг прийти, тому коли запросили вдруге, купив торта. Прийшов на зустріч і почув справжню прекрасну французьку мову. Це була літня пані, котра мешкає в Івано-Франківську і має цікаву долю. Вона народилася у Франції, у місті Реймс, де, до речі, вінчалася Анна Київська.

Потім вона жила у містечку Ґурже, де волею історичних катаклізмів, опинилися її батьки. Але батьки нашої героїні повернулися з двома дітьми на окуповані радянським режимом землі. Повернулися, бо повірили брехливій пропаганді про те, що вдома низькі ціни і безкоштовна земля, на якій можна колективно працювати. Про заборону ходити до церкви, мати красивий одяг та навіть просто бути собою – радянська преса тоді, звісно, не писала. 

ДО ТЕМИ: “Безславні кріпаки”: 31 грудня вийде фільм за участі актора Франківського драмтеатру. ФОТО/ВІДЕО

Після розповідей мадам Елен, котра жодного разу так і не побувала більше у Франції, я поїхав до її рідного Ґурже, щоб зафіксувати на відео сучасність, відшукати місця, людей та публікації про ті часи. «Мадам Елен» – для мене не документальна вистава, не драма, це історія про дружбу між людьми, про спільне між нашими народами.

Ця постановка, інспірована моєю зустріччю із 82-річною мадам, котра і сьогодні живе у Франківську, вистава підсилила мої емоції, бо така зустріч змінила у мені відчуття Часу: я зрозумів, що немає майбутнього без минулого. І я почав цікавитися історією свого роду, почав вивчати історію України. Така вистава – своєрідна терапія.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм